Duben 2015

Moje škola, moje budoucnost?!

2. dubna 2015 v 22:30 | A.M.(vlastní) |  Povídky,Články..
Moje škola, moje budoucnost?! Náplní každého člověka v České republice je absolvovat devět let povinné školní docházky. Pak je již na každém z nás, zda bude pokračovat dále na střední škole a poté na vysoké škole nebo se spokojí se základním vzděláním.

V dnešní době plné zadluženosti, nezaměstnanosti a nedostatku pracovních míst, je důležité, alespoň z mého pohledu, studovat obor, který pro nás bude v dospělosti nejen potěšením, ale zajistí nám i dostatečné platové ohodnocení a uplatnění v oboru. Stává se, že studenti v dnešní době studují obor, který se jim příčí. Bohužel i takové případy můžeme nalézt. Rodiče vyvíjejí na dítě nadměrný tlak při výběru školy pod záminkou: "Chceme pro tebe jen to nejlepší", neuvědomují si však, jaké následky tento jejich postoj může do budoucna pro dítě mít. Dítě se v nevhodně zvolené škole trápí, nechodí do školy, nosí špatné známky, má špatné nálady, působí negativně na své okolí. Tento negativní postoj má poté vliv na jeho vývoj a životní rozhodování. Rodiče by proto měli pochopit, že dítě jednou vyroste a bude plnohodnotnou právně způsobilou osobou, která bude muset svá rozhodnutí učinit sama a sama za ně bude zodpovědná. Na druhé straně stojí dítě, které si vybírá školu samo, chce daný obor studovat a cítí se tak spokojené, rodiče dítěti rozumějí a podporují jej. Takovéto dítě si vytváří samostatné "Já", což má příznivý vliv na jeho budoucnost a na další uplatnění ve společnosti. Můžeme se setkat i s případy, kdy dítě ukončí pouze základní školu a nabývá dojmu, že si s tímto vzděláním vystačí. V tomto případě, by se měli rodiče zasadit o to, aby dítě své úmysly přehodnotilo a ukázat mu, že v životě jsou i určité povinnosti, které nám ukládají platit účty, že peníze nerostou na stromě a že ani rodiče nejsou jakousi továrnou na peníze, aby je dítě, které nic nedělá, mohlo finančně vydírat. Závěrem: Mým názorem je, že není na škodu, aby rodiče vtloukali do svých dětí náročnost života a zodpovědnost za své činy. A proto: "Studujme to, co nás baví a co nás bude živit".

(MOJE)

Nadpis není potřeba,prostě blábol nesmyslů

2. dubna 2015 v 21:44 | A.M. |  Keci,drby,srandičky
Od mého posledního přidaného článku se hodně změnilo a také hodně stalo :)
Nejprve moje narozeniny,jsem už zase o rok starší,ale ne chytřejší :D (kéžby se to dalo změnit).
Přišla jsem na názor že nemám ráda lidi co se mění k nepoznání (v chování)!!Hlavně si myslím že je to pro ně složité,taky který kamarád či kdokoliv z jeho okolí by měl stále chuť si zvykat na různé a časté změny,proto se po takových změnách stávají jen staří známí..