Únor 2010

Omluva

27. února 2010 v 11:27 | Já a zase Já |  Keci,drby,srandičky
Ahojky lidičky....Po tak trochu pauze jsem se rozhodla e sem zase budu chodit častěji jinak doufám e jsem vám nechyběla a po dobu "Tajného zápisu SB" Nebudu obíhat!!!Je mi to moc líto,ale kdybych vám nypsala (Ahojky jak se mš?...)Tak mi hned odepíšete a kvůli tomuto komentu půjdete na můj blog a až teprv potom zjistíte že je tu Tajná zápis,ale já chci abyste na to přišli samy jelikož chci zjistit jestli sem vůbec chodíte tak Papapap vaše Nikitka


Bleskovka 0.1

25. února 2010 v 14:35
Tak a máme tu další soutěž...
Diplomek dostanou první 3 komenty tak....
1)Ahojky
2)Jak je??
3)Co dnes budeš dělat??
4)Nudíš se??
5)Co na diplomek?!
6)Papapap

Diplomek pro Luci za Rychlovku

25. února 2010 v 14:31
Doufám že se líbí..Je sice jednoduchý,ale mě se líbí...

Rychlovka 0.1

24. února 2010 v 19:17
Takže kdo jsem jako první napíše koment vyhrává a má u mě diplomek tak šup šup...Ať vyhraje ten nejrychlejší pa

***Tajný zápis SB(pšš)***

23. února 2010 v 19:42
Ahojky Sbíčka říkala jsem sice že už žádný tajný zápis SB nebude,ale rozhodla jsem se že BUDE jelikož někteří z vás sem vůbec nechodíte...Jen pro SBíčka..Zapište se sem pls..nerada bych vás smazala,ale bohužel máte na to týden (7dní) takže do 4.3.2010...
Zapsaná SBíčka:Nechávám si
Nezapsaná:Mají ještě jednu šanci,ale pak nelítostně MAŽU!!!!!
Takže být vámi šupšup se zapíšu papa
Samozřejmě pozastavené blogy(Natali,lilly_Weasley) se nemusejí zapisovat
a ještě nové blogy(Nicky,Dasty123,Kiminka,Míša)se také nemusejí zapisovat!!!
Tak to vše...

Životopis Miley Cyrus

22. února 2010 v 19:33
Povolání: Herečka, zpěvačka, textařka
Věk: 17
Datum narození: 23. 11. 1992
Místo narození: Nashville, Tennessee, USA
Znamení: Střelec aktuální horoskop »
Výška: 164 cm

Životopis

Miley Ray Cyrus, rodným jménem Destiny Hope Cyrus, je americká herečka, zpěvačka a textařka. Známá je především díky své roli Miley Stewart alias Hannah Montana v americkém televizním pořadu Hannah Montana, který vysílá televize Disney Channel.

Miley Cyrus se narodila v Nashville ve státě Tennessee a je dcerou Leticie Tish a country zpěváka Billyho Ray Cyruse. Má dva nevlastní bratry - Christophera Codyho a Trace Cyruse, dále má nevlastní sestru Brandi, mladšího bratra Braisona a mladší sestru Noah, která je také herečkou. Navštěvovala střední školu Heritage Middle School a byla zde roztleskávačkou. Vyrůstala na farmě svých rodičů kousek od Nashville.

O herectví se Miley Cyrus začala zajímat ve svých 9-ti letech, kdy se svojí rodinou dočasně bydleli v Torontu v Kanadě. Na televizních obrazovkách se poprvé objevila v televizním seriálu jejího otce zvaném "Doc", kde hrála dívku Kylie. V roce 2003 si zahrála v úspěšném filmu Big Fish (Velká Ryba) od Tima Burtona. Největší zlom její kariéry nastal, když vyhrála casting na hlavní postavu v sitcomu Hannah Montana. Podle viceprezidenta Disney Garyho Marshe, byla Miley Cyrus do role obsazena díky své energické povaze.

24. října 2006 vydalo Walt Disney Records první soundtrack k pořadu Hannah Montana. Tento soundtrack obsahoval 8 songů, které v pořadu zazpívala Miley Cyrus v roli Hannah Montany. 26. Června 2007, přesně 8 měsíců po vydání prvního soundtracku, vydává Miley Cyrus dvojalbum nazvané "Hannah Montana 2: Meet Miley Cyrus". První CD sloužilo jako soundtrack k seriálu Hannah Montana a druhé bylo jejím debutním sólovým albem. Sama si napsala 8 z 10 písniček na tomto albu. Song "See You Again" se stal její první písničkou, která se umístila v top 10 v hitparádě Billboard Hot 100.

O rok později vydává Miley Cyrus své druhé album Breakout. Tato deska je prvním albem Miley Cyrus, která nemá žádnou spojitost se sitcomem Hannah Montana. Singl "7 Things" se stal jejím nejúspěšnějším hitparádovým singlem, na který je Miley velice pyšná a sama si singl složila. Také song Fly on The Wall (Moucha na zdi) má Miley velice ráda.

18. Října 2007 se vydala na tour jako Hannah Montana. Tour odstartovala v St. Louis, Missouri a kvůli obrovskému zájmu byla prodloužena až do 31. Ledna 2008. Počet vystoupení tak dosáhl neuvěřitelného čísla 69. 14. Září 2008 vystoupila s několika ostatními umělci v Gibson Amphitheatre, Universal City, Kalifornie na benefičním koncertu, jehož výtěžek šel na výzkum rakoviny.

Podle časopisu Parade a US Weekly si Miley Cyrus vydělala v roce 2007 krásných 18,2 milionů.

V rozhovoru pro noviny USA Today uvedla, že víra v Boha je hlavní věc a že právě díky Bohu pracuje v Hollywoodu. V rozhovoru pro časopis Parade dodala, že se svojí rodinou chodí pravidelně do kostela.

V červnu 2009 se konečně u nás v kinech objeví film "Hannah Montana: The Movie". Miley bude muset udělat životní rozhodnutí a určitě se i zasmějete. Je to zas něco nového a v Americe to má veliký úspěch.

Miley byla už i v Bílém domě na přání Obamových dcer.

Miley trpí hypoglykémií (vážnou chorobou podobnou cukrovce), podobně jako Nick Jonas, ovšem ten má cukrovku.

Miley vydala v roce 2009 knihu "Miles to go", která pojednává o jejím životě na základní škole, o vztazích s rodinou, jak se dostala do role Hannah Montany a nejdůležitějších okamžicích jejího života.

V roce 2009 se Miley vydala na světové turné "Wonder tour", kde prezentuje mimo písniček z předchozích alb i písničky z jejího nového alba "Time of our lives"

Ten,který zabil...

22. února 2010 v 19:26 | Piste-povidky.cz |  Povídky,Články..
Ozvěnu jeho těžkých kroků jako by pohlcovala chmurná mlha pozdního odpoledne. Kráčel po Kamenné cestě k severu již poněkolikáté, ale nepamatoval, že by kdy bylo počasí jen o málo hezčí. Cáry mlh se svíjely po jediné dlážděné cestě široko daleko dnes stejně jako minule a stejně jako příště, půjde-li tudy ještě. Kde byla cesta otevřená moři, bičovaly poutníka poryvy větru tak silné, že nepřipraveného mnohdy srazily na tvrdou zem. On však připraven byl. Krom toho s jeho postavou vítr mnoho nezmohl. Kráčel sice pokrčený a zahalený do tmavého pláště, ale na první pohled bylo vidět, že se jedná o urostlého horala. I přes skloněnou hlavu a tělo nachýlené vpřed o poznání převyšoval průměrného člověka. Ve tváři porostlé tmavým strništěm neupravených vousů se pod hustým obočím ztrácely oči přivřené ve snaze skrýt se ostrým spárům vichru.
Kráčel sám a když se z mlhy proti němu vynořil povoz, jezdec, nebo člověk putující jako on po svých, jen uhnul z cesty. Vypadalo to, že o společnost nemá zájem, ale všechno bylo trochu jinak. Rád by se zastavil, pohovořil a vyptal se na novinky, jenže pokaždé, když s někým prohodil pár slov, jako by dotyčný prozřel a s hrůzou a pohrdáním odvrátil zrak. On byl přece ten, který zabil. Jako by na sobě nesl zřetelné stigma, seděl na jeho bedrech již dávno promlčený čin. Čin spáchaný z nouze, z touhy po ukojení základních potřeb člověka. Zabití z hladu.
Šel krokem, kterým dokázal ukrajovat míle v jakémkoli terénu neuvěřitelně rychle. A věděl, proč tempo svých kroků nezmírňuje. První krůpěje daly jeho chvatu zapravdu. Snad to byla jen tak hustá mlha, ale za chvíli už skutečně poprchávalo. Na rozcestí téměř doběhl. Neomylně odbočil vlevo a věděl, že jeho dnešní cíl už je blízko. V dešti stále hustším to však trvalo ještě dobrou hodinu, než ji uviděl. Vlastně než do ní málem vrazil.
Hospůdka Na konci světa. Stála tam na samém konci cest, na skalním ostrohu nad rozbouřeným mořem tak, jak si ji pamatoval. Schoulená sama do sebe ta temná stavba vyvolávala dojem jakési zvláštní malebnosti ve všudypřítomném nečase. Však uvnitř i přes ten dojem skrčenosti byla prostorná jizba vždy vyhřátá rudými plameny z krbu. Tady je poslední místo, kde se snad nenajdou lidé, kteří jej budou odsuzovat nebo proklínat. Vlastně věděl, že nikde jinde než tady se mu podařit nalézt klid a soukromí nemůže.
S obavami a snad s nadějí vzal za kliku a vstoupil. Teplý dech místnosti ovanul jeho tvář a on pozvedl obočí, aby přivykl světlu uvnitř. Teprve nyní se světu ukázaly jeho oči v celé své kráse. Měly zvláštní barvu. Ušlechtilá ocel mívá takovou, ale v téhle bylo ještě něco, snad namodralé štíty hor nechaly v ní svůj odlesk. Zavřel za sebou a rozhlédl se po místnosti. Pohledy všech přítomných byly upřeny na tančící dívku na jakémsi pódiu, které by, nebýt občasných vystoupení někoho tak okouzlujícího, jen zabíralo drahocenné místo v tomhle podniku. A on to uvítal více než s povděkem. Až po chvilce si uvědomil, že jej přece jen jedny oči sledují. Drobounká hobitka za barem se dívala jeho směrem. A úsměv na její tváři mizel s poznáním.
Odvrátil hlavu a přešel do rohu za dřevěným schodištěm, kde byl jediný volný stůl. Usedl k němu zády ke dveřím a jen částečně pod schodištěm viděl k pultu, kde dívka právě roztáčela korbel piva. Neměl co lepšího na práci, tak ji průhledem mezi vyskládanými poleny a dřevěnými schody pozoroval. Viděl sice jen horní polovinu jejího těla, i tak to ale stálo za to. Vlnité vlasy neposedně poskakovaly kolem jejího kulatého obličeje a mírně zdvižený nosík působil tak půvabným dojmem, že se až člověku tajil dech. Drobné vrásky kolem nádherně tvarovaných plných rtů, které spíš tušil, než viděl, jasně napovídaly o tom, že smích tahle ústa opouští jen zřídkakdy. Teď se ale dívka neusmívala a on věděl proč. Sjel pohledem k desce stolu, na níž měl položené ruce, ale nevydržel to dlouho. Zase se na ní musel podívat. A jak ji tak sledoval, zaznamenal, že ač se hobitka snaží o něco jiného, občas její pohled sklouzne jeho směrem. Sledoval ji a musel se usmát nad plachostí jejích mandlových očí, která tak zřetelně nepříslušela někomu, kdo tráví dny a večery u nálevního pultu. Rovněž větrem ošlehaná líčka dávala tušit, že svěží mořský vzduch je jí bližší než ovzduší, ač vcelku příjemné, hospůdky Na konci světa. Dívala se na něho se směsicí plachosti, snad i nelibosti a pohrdání, ale hlavně něčeho jiného, ano, byla to zvědavost. Mrknul na ní a usmál se. Jen sklopila zrak a věnovala se dál své práci.
Netrvalo však dlouho, s ohledem na pověst tohoto podniku ani nemohlo, a uslyšel za sebou drobounké cupitání a před ním se objevil korbel tak plný, až část pěny skončila na jeho ruce, když jej dívka položila na desku stolu. "Vítejte u nás, pane … je to takhle správně?" kývla k orosenému korbelu a … a opravdu se na něho usmála.
"Hmm," přitakal. Na víc se nezmohl, neboť tohle opravdu neočekával.
Dívka se na něho zkoumavě dívala a opřela se bokem o stůl. Úžasně oblý zadeček a dokonalé nohy v sukýnce kousek nad kolena si v ničem nezadaly s horní polovinou těla. Ačkoli, když se teď opřela jednou ručkou o stůl a lehce se naklonila vpřed, největší pozornost na sebe poutal třetí knoflíček odzhora na její blůzce, který hrozil ulétnutím. Dva nad ním byly rozepnuté a tento jediný držel látku na místech, kde byla rozevírána pevnými ňadry. Spláchl žár pořádným douškem piva, než se zmohl na další slova. "Děkuji vám, je výborné," otřel hřbetem ruky pěnu z vousů a hleděl na ni.
"Víte, …" Hobitka viditelně nevěděla, kde má začít, ale on podle pohledu jejích očí poznal, kam se chystá směřovat hovor a předešel ji.
"Ano … jsem to já," podíval se na ni pohledem, v němž byla směsice viny, rozhodnosti a únavy nad tím, že se nikdo neuměl zeptat na nic jiného. Snad i zklamání, když se ho dívka zeptala na věc, po níž obvykle veškerý hovor končil. "Umřel bych hladem," pokrčil rameny. "Pro nic jiného, než z touhy po životě jsem to neudělal," dodal ještě a usmál se nad naivitou, s níž doufal, že právě ona to pochopí. Položila mu drobnou ručku na hřbet ruky a odešla. Cítil ten dotek dlouho. Podíval se zpátky do korbelu a opět svlažil rty. Proč z toho, proboha, dělají všichni …Zakroutil nesouhlasně hlavou. I jeho to trápilo, samozřejmě že ano, ale neviděl rozdíl mezi tím, co provedl, a zabitím například mladého koloucha. Aspoň se snažil přesvědčit o tom sám sebe. Ale jednou za čas, a bohužel za nepříjemně krátký čas, se mu vracel ten pohled. Pohled tvora, který ví, že jej čeká smrt, pohled tvora tak moudrého, že v něm nebylo stopy výčitek a tak nemilosrdného, že nepohnul brvou, když mu prořezával hrdlo. Ten klidný, ale tak zneklidňující, pohled jednorožce.
Seděl zabrán do svých myšlenek a ani si nevšiml, že dívka na pódiu dotančila a rozběhl se opět hlučný hovor mužů kolem stolů. Ale co jej ze zabrání vyrušilo, bylo nenadálé ztlumení toho hovoru a nejistý šepot. Už je to tady. Prolétlo mu hlavou. Věděl přesně, co se děje, někdo si všiml toho, který zabil jednorožce. Hospoda šuměla tím tichým šepotem a pro něho se nadobro zhroutila iluze, že aspoň tady se ztratí. Obrátil hlavu do místnosti a pohledem se setkal s očima všech, kteří se na něho dívali. A dívali se všichni. Nepromluvil, ale jeho jasné oči, jako by říkaly: "Nikdy to nemůžete pochopit. Nepochopí to nikdo jiný, než člověk mé krve, lovec. Nezabíjel jsem pro zábavu … ani pro trofeje. Já měl hlad! Vlci by to pochopili, vy ne." Pocítil úlevu z toho, že už se vrací domů, do hor. A znechucení. Co oni mi mohou vyčítat? Kdo jim dal právo mne soudit? Jediný, kdo ho soudit mohl a kdo ho soudil, byl on sám. Nebylo dne a nebylo snad hodiny, kdy by před sebou neviděl oči jednorožce. Pohled tak nevinný, že se z něho o člověka pokouší šílenství, ale tak klidný a vyrovnaný, že nedovolí v milosrdné náruči šílenství spočinout.
Odvrátil hlavu zpátky, dopil pivo a zahleděl se na své ruce. Zase byl jen sám se sebou uprostřed davu. Pro tyto myšlenky si ani nevšiml lehkých kroků. Vyrušil jej až dotek drobné ručky na rameni a bouchnutí plného korbelu o stůl. "Prosím," usmála se na něho hobitka a při pokládání piva se předklonila víc, než bylo nutné. Stála teď vedle něho a pohled to byl skvostný. Pohlédl jí, ač to bylo nelehké, do očí. Opravdu se usmívala. A tím to nemělo skončit, protože se posadila k jeho stolu a upřeně ho sledovala. Šum v hospodě zesílil. "Co jste s ním pak udělal?" zeptala se váhavě a nejistě. Přestože se nezeptala konkrétně, věděl, co má dívka na mysli. "Všechno, co jsem nutně nepotřeboval, jsem pohřbil. … Ano, i roh," dodal po chvilce zaváhání. Na hobitce bylo vidět, že se jí ulevilo a vědomí toho, jako by očistilo i jeho duši. Usmála se na něho a on pocítil závan klidu do svého vědomí.
"Co to má znamenat?" ozvalo se po chvilce od nálevního pultu a dívka poplašeně vzhlédla. "Tatínek. Musím běžet," usmála se a vyskočila od stolu, až knoflíček na její blůzce zasténal v příslibu odskočení. Ale neodskočil. Oběhla stůl, vzala prázdný korbel a volnou rukou horala pohladila prsty ve strništi na tváři. "Udělal jsi, co jsi musel," stačila říct, než odtančila, neboť jinak se její pohyb mezi stoly nazvat nedal . Nemusel se otáčet, aby věděl, co se děje u výčepu. Ač se hospodský snažil tlumit hlas, vyčítavý tón všechno prozrazoval docela jasně. Ukončilo ho až bouchnutí dveří od kuchyně. Šum v hospodě byl opět tlumený a potlačovaný. Nepříjemně skrývaný, ale jemu to teď nevadilo. Seděl a usmíval se.
Už měl skoro dopitý i druhý korbel, když jej něco vyrušilo. Něco nezvyklého a nečekaného. Klapnutí dveří, za nimiž zaskučel vichr, a ticho. Naprosté a ničím nerušené ticho. Bojoval s pocitem, že by bylo vhodné se otočit a podívat se, kdo to způsobil, ale ovládl se a dál seděl zády ke vchodu.
Ve dveřích stála žena. Havraní vlasy spletené do přísného copu, jenž volně splýval po levé straně podél poněkud pobledlého, dokonale souměrného obličeje, potemnělý pohled velmi tmavě hnědých očí a mírně pootevřené rudé rty, které jako by se pohybovaly v tichém šepotu, to bylo to, co upoutalo na první pohled. A upoutalo to i přes dokonalost těla té ženy. Ňadra, deroucí se z velmi těsně staženého korzetu z černé kůže a kalhoty z téhož materiálu, obepínající štíhlé nohy a zadeček, který snad mohl být jen o malinko větší, všechno to působilo dojmem dokonalosti. I vysoké jezdecké boty sešněrované kousek pod kolena. No, možná nebyly tak zcela jezdecké, neboť podpatek nebyl široký, ale právě naopak, uzounký tak, že byl div, že na něm někdo dokáže chodit. Zlatý náramek na zápěstí té ženy, byl jediným viditelným šperkem, který ji zdobil. Za úzkým opaskem byl zasunut srpek z ryzího zlata a v ruce nesla cosi, co mohlo připomínat kosu, která se běžně používala na lukách, jen o poznání drobnější.
Rozhlížela se po místnosti a hledala. Nebylo jediného, který by setkání s tou temnou hlubinou očí, zdůrazněnou umně nanesenými tmavými stíny, unesl. Všichni se dívali stranou, na zem, nebo kamkoli jinam, jen aby se nemuseli dívat té ženě do očí. Ve vzduchu viselo s jejím příchodem cosi, co mrazilo. Cítil to i on. A přestože hleděl na své ruce, věděl přesně, kdy se podívala přímo na něho. Hleděla jeho směrem a usmála se.
Hlasitý klapot doprovázel její kroky, když přecházela hospodu. Sama si odsunula židli u jeho stolu a beze slova přisedla. Vzhlédl, aby se na ni podíval a musel přimhouřit oči před tím, co z ní vyzařovalo. Bylo to cosi neuchopitelného a nepojmenovatelného. Bez rozpaků si jej prohlížela z dálky natažené paže a nesnažila se to skrývat. Jejím pohledem protékal čas. Ticho bylo všudypřítomné, když jej přerušila její slova. "Jak se ti to podařilo?" Ta prostá otázka jej zaskočila. Stejně tak vlahý a teplý hlas, jímž ta žena mluvila. Hlas, který se k jejímu přísnému vzezření nehodil.
Přesto s odpovědí nezaváhal. "Komu jinýmu, než mně, by se to mělo podařit?" odpověděl a v jeho hlase i přes obsah slov nezaznívala namyšlenost nebo neskromnost. Prostě se zeptal. Po jejím mírně nesouhlasném pohledu však pokračoval. "Bylo hodně sněhu, měl jen málo šancí. A neměl o mě tušení. Myslím." Znovu si před očima promítl obraz jednorožce těžce se prodírajícího sněžnou plání a oštěp, který vrhl s jistotou někoho, komu nic jiného, než jistota nezbývá. Věděl, že zasáhl, když vzduchem zavířil sníh a poplašené odfrknutí. Tón plný bolesti a úleku, který splynul s vločkami dosedajícími na sněžnou pláň. A ticho a prázdnotu, když se prodíral sněhem do místa, kde tušil svojí oběť. A znovu ten pohled jednorožcích očí, když jej podřezával, aby zkrátil jeho odchod z tohoto světa.
"A cos udělal s rohem?" zeptala se pak žena stále tím hlasem bez známky emocí a citů, který byl sice hřejivý, ale tak matoucí a rozechvívající.
Podíval se na ni překvapeně. Proč položila stejnou otázku, jako ta roztomilá hobitka? Zvláštní. "Pohřbil jsem všechno, co jsem nepotřeboval."
"Pojď, něco ti ukážu," natáhla k němu ruku a kývla hlavou. Už chtěl vstát, ale cosi mu říkalo, aby zůstal. Klesl zpět do své židle a nervózně se dotkl korbelu. "Kdo jsi?"
Žena se usmála. "Říkají mi Zlorana de la Mord," splynulo jí ze rtů a on se na ni podíval s podezřením, že s ním žertuje. A výraz její tváře tu domněnku nevylučoval ani nepodporoval. Když viděla, jak si prohlíží ji i nástroje, které má s sebou, dodala. "Jsem … léčitelka. Pomáhám lidem od bolesti."
Podíval se na ni stejně pátravě jako před okamžikem, a zlatý srpek i ta malá kosa mohly a snad i měly opravdu velmi dobře sloužit ke sběru bylin. Jen pokýval hlavou a dopil zbytek svého piva.
"Pojď," zopakovala svoji výzvu a dotkla se jeho ruky.
A on vstal a následoval tu ženu ke dveřím. Hospodou zněly jen jejich kroky a dech ztěžklý strachem všech ostatních. Zaslechl sice jakýsi zvuk z kuchyně, ale nemohl tušit, že tam krčmář násilím drží svoji dceru, která vše vyslechla a nyní se vrhla ke dveřím, aby jej zastavila. Netušila, co se s ní děje, ale věděla, že jej nesmí pustit s tou ženou. Cítila, že takhle to nemá být, že tohle není dobře. Otec ji ale držel pevně a touha vykřiknout zůstala nevyslyšena. Slzy jí tekly po tvářích a ze rtů pohybujících se v gestech výkřiku varování zaznívalo jen ticho. Vše ukončilo až bouchnutí vchodových dveří. Hobitka se sesunula k nohám svého otce a vydechla jediné slovo. "Ne." Otec ji pohladil po vlasech a neřekl jediného slova. Zvedl dívku ze země a konejšivě ji objal.
Žena vyvedla horala ven a on strnul v němém úžasu. Před hospodou stál jednorožec v barvě čerstvého sněhu. Po mlze nebylo ani památky a i déšť a vítr na okamžik ustal. Snad se i rozjasnilo, aby mohl vychutnat krásu toho tvora v celé jeho nádheře. Vlastně to byla jednorožka, klisnička tak čtyřletá, vzrůstem nepříliš velká a mohutná, ale stavěná dokonale. Levou přední nohou nervózně podupávala na kamenité zemi a dívala se na něho. Dívala se na něho, jako by jej zvala k projížďce. Rozrušeně stiskl cíp svého pláště, když ji sledoval.
"Pojedeme?" zeptala se žena a vybídla jej, aby nasedl. Zaváhal jen na okamžik, připadalo mu, že nemá na vybranou, že to udělat musí. Vyhoupl se na hřbet neosedlaného zvířete a pohladil je po šíji. Tak nějak předpokládal, že se jednorožka rozběhne sama od sebe, ale mýlil se.
"Snad nechceš odjet beze mne?" připomněla se Zlorana a svůdně na něho mrkla.
Natáhl ruku a pomohl jí vyšvihnout se za něho. Jemně ho objala a jednorožka se dala do klusu. Běžela kousek po cestě od pobřeží, ale pak stočila své kroky po vrcholku útesu k severu. Kopyta tepala zemi a vítr cuchal vlasy. Horal se usmál. Byl opět svobodný.
Hnali se navzdory běsnícím živlům s lehkostí až nezemskou a on si přál, aby to nikdy neskončilo. Žena jej objímala kolem širokých plecí a tiskla obličej do jeho vlasů. Její objetí však nehřálo. Ač byla přitisknutá tak těsně, necítil teplo jejího krásného těla.
Znenadání se cval zmírnil a za pár okamžiků stanuli nad srázem na konci útesu. Bělostný jednorožec, horal a překrásná žena. Jako výjev z romantického obrazu setrvali vydáni větru a krůpějím deště.
"Ty víš, kdo jsem ..?" zeptala se do hukotu příboje, zuřícího kdesi v hloubce, žena.
Chtěl odpovědět, ale neuměl to. Ano, na jazyk se mu dralo jediné slovo - smrt, ale nedokázal to vyslovit.
"Ano, říkají mi tak," promluvila opět ona, aniž by mu dala šanci uvědomit si, zda opravdu svoji myšlenku vyslovil. "Jsem smrt. … A ty jsi ten, který zabil jednorožce. Mého jednorožce!"

Životopis Kristen Stewart

20. února 2010 v 14:36 Twilight sága
Stmívání, Kristen StewartPovolání: Herečka, zpěvačka
Věk: 19
Datum narození: 9. 04. 1990
Místo narození: Los Angeles, Kalifornie, USA
Znamení: Beran aktuální horoskop »
Výška: 168 cm
Kristen Stewart se poprvé představila širšímu publiku ve filmu Úkryt, v němž si zahrála s Jodie Foster. V roce 2006 natáčí horor bratří Pangových The Messengers, kde se objeví v titulní roli a zahraje si s Meg Ryan a Adamem Brody v romantickém komediálním dramatu scénáristy a režiséra Jonathana Kasdena In the Land of Women.

Roku 2004 ztvárnila jednu z rolí televizního filmu Speak z produkce Showtime, který si při své premiéře na filmovém festivalu Sundance v roce 2004 získal velkou přízeň filmové kritiky. Následující rok se objevila v dramatu Fierce People režiséra Griffina Dunnea, (který měl premiéru na letošním festivalu Tribeca) a ve filmu Zathura: Vesmírné dobrodružství (režie Jon Favreau), kde si zahrála starší sestru šestiletého Dannyho (Jonah Bobo) a desetiletého Waltera (Josh Hutcherson). Film vypráví o tom, jak Danny, zamčený v temném a strašidelném sklepě, objeví starou deskovou hru Zathura. Když se mu nedaří přimět bratra Waltera, aby si ji zahrál s ním, začne hrát sám. Už od prvního tahu je však jasné, že Zathura není jen tak obyčejná hra...

Mezi její další filmy patří Chyťte tu holku, Undertow, Cold Creek Manor a Životní jistoty.

Zazářila také ve dramatu Útěk do divočiny (into the wild/2007)kde si střihla roli mladé "hippísačky" Tracy Tatrové. Její výkon ve filmu sklidil velký úspěch a dobré ohlasy u kritiků.

Od 27.11.2008 jí můžeme vidět ve filmu Twilight (Stmívání) kde si zahraje jednu z hlavní role Isabellu Swanovou, která se vášnivě zamiluje do upíra Edwarda Cullena (Robert Pattinson).

Ale jak už to u Kristen bývá nejsou to zdaleka poslední filmy, které točí. Těšit se můžeme už na další filmové trháky...

Životopis Roberta Pattisona

20. února 2010 v 14:30 Twilight sága
http://www.deniky.zeny.cz/App_Publisher/UserFiles/Blog/Articles/edward.jpg
Povolání: Herec, zpěvák, model
Věk: 23
Datum narození: 13. 05. 1986
Místo narození: Londýn, Anglie
Znamení: Býk aktuální horoskop »
Výška: 185 cm
Robert Thomas Pattison se narodil v Londýně 13.5.1986, začal s herectvím ve svých teenagerských letech v Barnes Theater Company v Londýně. Zahrál si ve hře Macbeth v Old Sorting Office Arts Centre a zkoušel také modeling. V roce 2004 dostal malou roli v německé produkci filmu The Ring of the Nibelungs a objevil se ve filmu Jarmark marnosti (Vanity Fair) s herečkou Reese Witherspoon. Hrál také ve filmu The Woman Before in May (2005), ale těsně před premiérou byl nahrazen Tomem Rileyem.

A konečně - v roce 2005 byl vybrán do role mladého čaroděje Cedrika Diggoriho ve filmu Harry Potter a Ohnivý pohár. Cedrik je student Mrzimoru v Bradavicích a Harryho rival. Bojují nejenom o pohár v soutěži tří kouzelnických škol, ale i o srdce Cho Changové.

A v roce 2006 dostal hlavní roli ve filmu The Haunted Airman, kde hraje Tobyho Jugga, pilota ve druhé světové válce, který je postřelen a následně ochrne. Dostane hrozný nervový šok a v podstatě zešílí.

Times Online ho nazval jako British Star of Tomorrow (Britská herecká naděje, Britská hvězda zítřka), také se říká, že je nástupcem Judeho Lawa. Robertův vzor je, ale Jack Nicholson. Robert rád sportuje, má rád snowboarding, fotbal a lyžování. Kromě toho hraje na kytaru a klávesy.

V roce 2008 podal skvělý herecký výkon ve filmu Twilight (Stmívání), kde si zahrál jednu z hlavních rolí - postavu upíra Edwarda Cullena, který se zamiluje do půvabné Isabelly Swan- Kristen Stewart.

Prázdniny ve snech.

20. února 2010 v 11:51 | Nikita |  Povídky,Články..
Byl nádherný den,slunce svítilo,vítr vál svěžím vánkem,bylo teplo.Dnes,jako jediný den o prázdninách,brzy zapadlo slunce.Únava na mě šla velmi rychle.Usnula jsem dřív,než obvykle.Přesně o půlnoci mě vzbudila teta,jeli jsme na chatu.Nasedla jsem do auta a dívala se na půlnoční měsíc .Pomalu mi na víčka přicházel sen,usnula jsem.Svítalo a my jsme přijeli na místo.
Slunce ještě nebylo vidět,ale probouzeli jsme se do krásného prosluněného dne,voda se leskla,ptáci zpívali a žáby kvákaly.Voda byla čirá a já ještě v pyžamu skočila do té čiré,čisté vody.Doplavala jsem až na dno a kolem mne plavaly ryby,z úst mi vycházely bublinky a stoupaly výš a výš až na hladinu, kde praskly,Plavala jsem pod vodou dál a dál,a narazila do malé loďky.Prozkoumala jsem ji,a pak jsem plavala na hladinu.Slunce již svítilo nad hlavou a já vylezla z vody,usušila jsem se a šla do chaty.V chatě bylo nachystáno horké kakao a rohlík.Po snídani jsem se vydala do lesa.V lese jsem měla ze dřeva postavenou skrýš.Nebyla to obyčejná skrýš,byla to neobyčejná skrýš,okna tam byla kulatá a byla postavená na stromě.Do skrýše se leze po laně.Měla jsem tam svá ukrytá tajemství.Když tam chvíli jste a nehnutě sedíte,vidíte,jak kolem vás skáčou a lezou,letí a chodí zvířátka.Kolem mne prošla veverka,zastavila se,koukla se a utekla.
Slunce začalo zapadat a já rychle utíkal do chaty.Doběhla jsem a hned šla spát.O půlnoci mne vzbudila teta,že jedeme domů.Cestou jsme se dívala na půlnoční měsíc a pozvolna usnula.Pak jsem se vzbudila ve své posteli.Nevím jestli to byl sen nebo ne,ale bylo to nádherné.
        
 

Zima

16. února 2010 v 19:13 Keci,drby,srandičky
Ahojki lidičky...Zima brrr už aby nebyla už je jí moc už aby bylo jaro,kytičky,sluníčko,tráva...Jééééé zimi už je moc co vi na zimu,co říkáte???papapap

Twilight

13. února 2010 v 18:21 Twilight sága


http://storage0.dms.mediafax.cz/media/1/1/1706/2790010/2/stmivani-spi.jpg


http://storage0.dms.mediafax.cz/media/1/1/1706/2878423/1/stmivani-spi.jpg

Isabella (Bella) Marie Swan se stěhuje ze slunného Phoenixu do šedivého Forks, kde neustále prší. Její matka Renée se vdala za baseballového hráče druhé ligy - Phila Dwyera a chystají se hodně cestovat kvůli Philově baseballové kariéře. Bella se po X letech stěhuje zpět ke svému samotářskému otci Charliemu, který si neumí ani uvařit. Začíná zde chodit do školy a dostává od Charlieho dar na uvítanou - červený náklaďáček značky Chevy. Je sice starý a má ledacos za sebou, ale Bella si ho zamiluje.
Ve škole ji přijmou kupodivu skvěle, až na výjimku - podivuhodného Edwarda Cullena. Pro Bellu je Edward zajímavý... je krásný, chytrý a dost tajemný. I zbytek jeho rodiny je tajemný. Sedává s nimi ve školní jídelně. Nikdy nic nejí a ani nic nepijí a všichni jsou nadpozemsky krásní. Edward ji z nějakého důvodu neustále od sebe odhání. Jednoho rána se Bella probere a venku je náledí. Charlie jí na náklaďáček dal řetězy, takže do školy dorazí vpořádku. Vpořádku ale nedorazí Tyler, při jízdě po parkovišti Bellu málem srazí. Edward, který je na druhé straně školních pozemků, se dostane v jedné sekundě k Belle a zachraňuje jí život. Bella je dost zmatená a snaží se přijít na to, co to s Edwardem je. Edward neustále Belle naznačuje, že je nebezpečný a že by se od něj měla držet dál. Ale je to spíš naopak. Bella je Edwardem přímo fascinována a něco ji k němu neustále táhne.
Jednoho dne si Bella vyrazí s přáteli na pláž La Push, která je v rezervaci místních indiánů - Quileutů. Tam potkává svého dávného kamaráda Jacoba Blacka, který jí prozrazuje historku o Cullenových. Vyplývá z ní, že to jsou upíři, se kterými jeho rod kdysi sepsal jakousi smlouvu. Cullenovi nikdy nepůjdou na na půdu Quileuťanů a ani nikoho nekousnou. To Cullenovým nedělá problémy, jelikož jsou podle svých slov vegetariáni (živí se z krve zvířat). Bella ví, že historka je pravdivá, ale také ví, že už je to stejnak jedno. Do Edwarda se zamilovala a už nemůže zpátky. Bella si s kamarádkami vyrazí do Port Angeles, kde se vydá sama do knihkupectví. Cestou ji napadne parta chlápků a v poslední minutě se objeví stříbrné Volvo a z něj vystoupí Edward... pak jdou spolu na večeři, kde se Edward svěří, že umí číst myšlenky a že má pocit, že musí Bellu neustále chránit. Cestou domů Belle potvrdí, že je upír...
Z Edwardových slov je cítit, že i jemu není Bella lhostejná. Postupně se víc a víc sbližují. Bella poznává blíž Edwardovu rodinu - doktora Carlislea, jeho ženu Esme, Alice, Jaspera, Emmetta a Rosalii. Dozvídá se, že Alice dokáže vidět do budoucnosti, Jasper může měnit nálady okolních lidí, Carlisle má silné sebeovládání co se týče lidské krve, Esme dokáže neskutečně milovat a Emmett má ohromnou sílu. Jednou vezme Edward Bellu na baseball s jeho rodinou. Tam dochází ke komplikacím. Potkávají tzv. Nomády - upíry, kteří cestují po světě a živí se lidskou krví. Když přijdou na to, že Bella je člověk, stáhnou se raději zpátky. Edward ale pozná, že jeden z nich Bellu chce - James. Jeho družka Victorie mu jistě pomůže. Laurent přijde ke Cullenovým domů s varováním, že Jamese nic nezastaví a ať si dávají pozor a že on sám se pojede podívat za spřáteleným klanem Cullenových do Denalli. Začíná lov...

New moon

13. února 2010 v 18:20 Twilight sága
http://www.iwatchstuff.com/2009/05/28/new-moon-so-in-love.jpg

V 1. kapitole knihy oslavíme s Bellou její osmnácté narozeniny. Je dokonale šťastná... má svého Edwarda a James se stal už pouhou rozmazanou šmouhou. Bella, která všem nakáže, aby jí nedávali žádné dárky, je nemile překvapena, když jí Alice uspořádá narozeninovou oslavu. Vše se zvrtne ve chvíli, kdy se Bella řízne o papír. Jasper okamžitě zareaguje a snaží se Bellu napadnout. Edward ji ale stihne zachránit. Jasper se raději od Belly drží dál, Edward je ze všeho smutný a viní sebe, že zas Bellu vystavil nebezpečí. Začne se od Belly odtahovat. Začíná být chladný. Jednoho dne ji Edward vezme do lesa, kousek za její dům a tam jí sdělí, že odjíždějí... Bellu najde Quileuťan Sam Uley v lese, tak jak ji tam Edward opustil. Zjistí, že ji hledalo celé město. Cítí se, jako by umřela. Odchod Edwarda ji hluboce zasáhl a stará Bella už není. Měsíce ubíhají a Bella se opět probouzí... na příkaz Charlieho se dohodne s Jessikou, že půjdou společně do kina. Při cestě z kina si všimne, že u vstupu do nějakého baru stojí parta chlápků. Ihned si vybaví situaci z Port Angeles. Z nějakého nejasného důvodu se k nim vydá... Zjistí, kdy může slyšet Edwardův hlas - když se řítí do nějakého nebezpečí. A od té doby se snaží do problémů dostávat častěji. Dalším krokem který pro to podnikne je, že si vezme dvě staré motorky. Ty jsou ale v dezolátním stavu a tak si vzpomene na svého starého přítele Jacoba Blacka, který se vyzná v autech a motorky jistě zvládne. Jacob je nápadem o motorkách nadšený, a tak se rozhodne obě zpravit. Dohodne se s Bellou, že jedna bude jeho a druhá Belly za cenu toho, že ji naučí na ní jezdit. Najednou je v rezervaci veškerý svůj volný čas. S Jacobem se velice rychle sbližují. Bella přestává cítit bolest z Edwardova rozchodu, ale jakmile není v dosahu Jacob, bolest se vrací. Nadchází den D. Jacob dává Belle poslední rady a Bella staruje motorku. V hlavě jí opět zní Edwardův krásný, zlověstný hlas. Bohužel první pokus řídit motorku se nevydaří a tak nabourá. Po této neblahé zkušenosti přemýšlí, jak jinak vyvolat Edwardův hlas. Napadne jí, že třeba na "jejich" louce by mohl být nějaký důkaz o jeho existenci a tak se tam s Jakem vydají. Louku ale nenajdou. Během pobytu v rezervaci se začínají dít podivné věci a Jake se jí se vším svěří. Má strach ze Sama a jeho "gangu". Krom toho se ve městě a okolí množí zprávy, že lidé spatřili obrovského vlka a že mizí lidé. Bella pozve Jacoba a kamarády ze školy na film. Nakonec zbyde pouze Mike, takže z celého kina se stane trapná situace. Bella záměrně vybere krvák a Mikovi se při něm udělá špatně až skončí s hlavou v záchodě. Zjistí, že Mike chytil nějakou střevní chřipku a že ona jí od něj chytla také. I Jake hlásí, že je nemocný. Po nějaké době jí ale dojde, že Jake asi žádnou střevní chřipku nemá. Dlouhou dobu se jí neozývá. Jeho táta Billy Black tvrdí, že je stále nemocný, ale Charlie ho zas viděl ve městě s kamarády. Bella se rozhodne, že se pokusí najít ještě jednou tu louku, kde byla s Edwardem. Najde ji a také tam potká starého známého Laurenta. Ten jí vysvětlí, že Victoria má plán jak ji zabít a že je opravdu krutý. Vysvětlí jí, že jí to usnadní tím, že jí teď zabije, ale než se na ní stačí vrhnout, napadne ho smečka vlků. Bella je vyděšená a diví se, že jí také nenapadli... Jednoho dne se Bella naštve a dojede si za Jacobem přímo do rezervace. Tam ho najde ve společnosti Sama. Je ostříhaný a mužnější. Vezme si ho stranou a snaží se s ním promluvit. Jacob je ale odtažitý a rozhovor končí Bellinými slzami. Ještě ten večer k ní Jacob přijde oknem. To jí okamžitě připomene Edwarda, který k ní chodil noc co noc taktéž oknem. Jake se jí snaží vysvětlit, že se s ním něco stalo, něco, co jí nemůže říct, ale že je dost chytrá, tak na to přijde sama. V noci se zdá Belle sen o obrovském vlkovi a vše pochopí. Jake je vlkodlak a stejnak tak Sam, který je tzv. alfa a nevede gang, ale smečku. Jacob jí pak ještě vysvětlí jak to mezi vlky chodí. Když alfa poručí, musí prostě poslechnout a že on by správně měl být alfa, ale odmítnul to. Také jí poví, že slyší navzájem své myšlenky. Dozví se také, že se v okolí pohybuje nějaký upír - žena. Bella si ihned domyslí, že je to Victoria. Všechno co se stalo (viz první díl) sdělí Jacobovi a vše pak přednesou Samovi. Samova smečka teď často běhá po rezervaci a snaží se zachytit nějakou stopu. Bella ale začíná být často sama a napadne jí, že skočí z útesu. Myslí si, že zas uslyší Edwarda. Nemýlí se. Ve chvíli kdy ale dopadne do rozbouřené vody také zjistí, že už se nikdy nevynoří. V tu chvíli se jí zjevuje Edwardova postava a ona je nevýslovně šťastná. O chvíli později už ji drží ohromné Jacobovi ruce. Když jí veze domů, cítí Jake v jejím domě upíra. Zpočátku si myslí, že je to Victoria, ale pak Bella pozná Carlisleovo auto. Celá šťastná se vrací do domu, kde najde Alici. Ta se po své vizi, kdy viděla Bellu spáchat sebevraždu vrátila do Forks. Edward o ničem neví. Bella Alici vypráví o vlkodlacích, o Victorii. Nešťastnou souhrou náhod se to dozví Edward, a tak když zemře Charlieho kamarád Harry Clearwater a chystá se na pohřeb... si Edward díky Jacobovi myslí, že Bella je opravdu mrtvá a odhodlá se k zoufalému činu. Rozjede se do Volterry, kde sídlí mocná upíří rodina - Volturiovi. Nejdřív zkusí, jestli by mu jen tak nevzali život, ale pak se rozhodne, že přejde polonahý v poledni po nádvoří, kde ho všichni uvidí zářit a tak zjistí, že není člověk. Volturiovi ho za to potrestají smrtí. Alice a Bella nemají mnoho času, a tak se za ním do Itálie rozjedou. Jacob je zničený. Jejich vztah už začínal ústit v něco většího než v přátelství a Bella už byla téměř rozhodnutá, než se objevila Alice, že se pokusí dát Jacobovi to co chce. Místo toho teď odjíždí. V Itálii jde o čas. Blíží se poledne a náměstí Volterry je plné lidí, protože se slaví svátek svatého Marka. Belle zbývá 5 minut do Edwardovy sebevraždy,neví kam má jít.Běží po schodech a najednou uvidí věž s hodinami pod kterými má být Edward.Je přesně dvanáct hodin a Edward se začíná objevovat,Bella se rozutěká,chytne Edwarda kolem krku a posune ho do stínu.Přijdou tam Volturiovi a zavedou je do velké místnosti kde přemýšlejí co s ní.Rozhodnou se si ji zabít,ale Edward to tak nenechá a začne s Felixem bojovat.Bella to už nemůže vydržet a zvolá že ať zabijí ji a ne Edwarda.Volturiovi nad tím začnou přemýšlet a řeknou že se stane upírkou,všichni souhlasí pod podmínkou že se to odehraje doma a že to provede Alice....Cestou zpět Edward zastaví na silnici a objeví se tam Jacob.Chce s němi mluvit.Po té co se ti dva málem poperou,požádá Edward Bellu o ruku....


Eclipse

13. února 2010 v 18:20 Twilight sága
http://gfx.filmweb.pl/po/45/38/494538/7299930.3.jpg
Bella je opět celá. Edward je zpátky. I když se musí neustále ujišťovat, zda není sen a má domácí vězení po svém malém výletu do Itálie a po prozrazených motorkářských výletech. Je i dokonce zasnoubená. I když tohle slovo snad nedokáže říct ani nahlas. Dohoda, kterou s Edwardem uzavřela přinese oběma to co chtějí - Edward bude mít svatbu a Bella nesmrtelnost po Edwardově boku. Jsou tu ale menší "skvrny na slunci", tou první je její nejlepší kamarád Jacob, který s ní nemluví a tou druhou Volturiovy. Bella s Edwardem museli slíbit, že Bellu promění, jinak ji čeká smrt. Od té doby co se Bella vrátila k Edwardovi nebo spíš Edward k ní, bere Jacob celou záležitost za uzavřenou. Snaží se proto na něj nemyslet. Bella je v poslední ročníku a tak řeší na jakou univerzitu půjde. Najde si školu na Aljašce, kde by mohla být s Edwardem. Edward jí jednoho dne připomene, že bude končit platnost dárku od Carlislea a Esme - voucher na 2 letenky na Floridu, aby mohla letět za maminkou Renée. Po vyhrné hádce s Charliem se tam vydají. Bella ale cítí, že se něco děje. Něco špatného, co Edward tají. Po té co se vrátí zvoní telefon. Na druhém konci je Jacob a ptá se Belly jestli jde zítra do školy, ta odpoví automaticky, že ano. Pak zavěsí. Po chvilce jí dojde, že se ptá z důvodu, jestli už není proměněná. To ji rozčílí. Ani Edward není nadšen. Druhý den ve škole na ni Jacob čeká. Je zas o dost větší a vypadá i starší. Její doměnky jsou ale špatné. Jacob chce mluvit s Edwardem. Začne mezi nimi hádka a Bella z ní pochopí, že to tajemství, které před ní Edward má je, že Victoria je zpátky. Na konci výměny názorů ji Jake pozve do La Push. Když je pak Edward na lovu, vydá se Bella za Jacobem. Stráví s ní, krásný den, i když smečka ji moc nepřijímá. Berou ji jako zrádkyni. Edwardovi se moc nelíbí, že byla s Jacobem. Nic méně udělá s Jakem dohodu. Když bude Bella chtít, bude v La Push, jelikož je tam stejně v bezpečí jako u Cullenových. Tím začínají její opětovné cesty do rezervace. Dovídá se o tzv. otisku. Otisknout se může vlk do nějaké dívky. Třeba jako Sam do Emily. Sam dřív chodil s Leah, byl to vážný vztah, pak ale jednou uviděl Emily a nebylo pro něj cesty zpátky... otiskl se do ní a teď jsou zasnoubeni. Leah je od té doby zahořklá, jelikož Sama stále miluje a Sam je nešťastný z toho jakou bolest Leah neustále způsobuje. Jednoho večera se tam dovídá dávný příběh z Quileutské historie... to jak vznikli vlci a obětování třetí ženy. V Seattlu se mezi tím množí brutální vraždy. Média spekulují o sériovém vrahovy, Cullenovi ale vědí, že jde o novorozené upíry. Novorozený upír má obrovskou sílu, jasně rudé oči, neustálou chuť po krvi a nedokážou reálně uvažovat. Bella mimořádně stráví také nějaký čas u Cullenových. Je tam pod záminkou nakupování s Alice celý víkend. Aby toho nebylo málo, připravuje Alice Belle pomaturitní večírek s čímž Bella samozřejmě nesouhlasí. Když se Bella vrátí domů, zjistí, že jí chybí pár věcí. Edward vytuší, že to je práce upíra a nemýlí se. Alespoň, že tím upírem není Victoria. Belle ale po čase dílky skládačky zapadnou do sebe. Novorození v Seattlu, její oblečení... ano, za vším musí stát Victoria. I Edward ví, že má pravdu. Vše potvrdí i Alice po svém vidění. Victoria už se rozhodla. Půjde pomstít svého druha Jamese s armádou novorozených.

Breaking Dawn

13. února 2010 v 18:20 Twilight sága
Kniha 1.

Kniha začíná nádhernou svatbou Edwarda a Belly Cullenových. Bella, která byla zpočátku zmítaná pochybami, došla pevným krokem k oltáři jista sama sebou a svým "Ano". Alice připravila obrovskou svatbu, plnou hostů. Jak upírů, tak lidí, tak ale i vlkodlaků. Menší problémy byly opět s Jacobem, který na dlouhou dobu utekl ve vlčí podobě a teď se vrátil odhodlán popřát Belle. Vše se ale zvrtne a Jacob musí být smečkou odveden do bezpečí. S Edwardem se Bella dohodla na tom, že půjde na univerzitu Dartmnouth a Edward jí školné zaplatí. Další dohodou je to co Bella už dlouho dobu chce. Poslední co by chtěla zažít jako člověk před tím než se promění - sex. A ke splnění této dohody se nezadržitelně blíží. Svatební cestu naplánoval Edward na ostrov Esme. Hned první noc dojde na splnění dohody. Bella je vyděšená, ale když se ráno probudí, ví, že se bála zbytečně. Má příjemný, šťastný pocit. Edward její nadšení ale nesdílí. Bál se toho a oprávněně. Bella je samá modřina a začne si to vyčítat. Dojde k závěru, že už se spolu nebudou milovat po dobu, co bude člověkem s čímž Bella nesouhlasí. Nezbývá jí ale nic jiného než souhlasit, protože Edward se jí snaží zaměstnávat natolik, že každý večer padne do poslete vyčerpáním. Jednoho večera se ale Belle zdá krásný sen... probudí se a začne plakat. Edward je vyděšený a myslí si, že Bella měla noční můru. Ta ho ale začně na vysvětlenou hladově líbat. Zpočátku jí odmítá, nakonec se ale podvolí... ráno už Bella žádné modřiny nemá, akorát je zničená postel. Čas nerušeně plyne a Bella nemá ponětí o čase. Jednou v noci, když je Edward na lovu dostane hlad, tak si udělá kuře, ale vyzvrací ho. Začíná mít děsivné noční můry o malém chlapci, kterého jdou Volturiovi zabít, ale ona má potřebu ho chránit. Po čase se jí naskytne pochopení. Když si jde pro něco do tašky, narazí i na krabičku vložek a pak jí to dojde. Její menstruace se zpozdila. V tom si sáhne na břicho, kde je malá vyboulenina. Edward je z toho ohromený a domluví se s Carlislem na interupci. Bella ale nesouhlasí. Zavolá Rosalii, která jí pochopí...

Kniha2:

Jacob se dozví, že Bella je už zpátky doma, ale že je údajně nemocná. Nevěří tomu. Myslí si, že je už upírem. To ho vede k tomu, že Cullenovi porušili smlouvu a chce bojovat. Sam se ho snaží uklidnit a nepodporuje jeho názor, tak se rozhodne, že to půjde vykonat sám. Rozběhne se přím k domu Cullenových, kde se dovídá neuvěřitelné. Bella není nemocná, ale je těhotná a to už celkem dost viditelně. Neměla by být na začátku těhotenství? Bella je vysílená, slabá, pohublá... plod jí bere život. Všichni vědí, že až se dítě narodí, ona nepřežije. Přesto Bella věří, že ona to zvládne, i když ne jako člověk. Rosalie nad ní drží ochranou ruku, aby Belle nemohl nikdo ublížit. Edward je naprosto zničený. Jacob by se mu za normálních okolností možná i smál, teď to ale nedokázal. Ani si neuměl představit co si Edward právě teď asi tak prožívá. V očích měl oheň, který ho spaloval. Tento obraz předvede Samovi, ten se okamžitě rozhodl. Půjdou to zabít a tím i Bellu, s čímž zas nesouhlasí Jacob. Zpočátku moc alfy zapůsobí a Jacob nemůže jinak. Pak si ale uvědomí, že to on má být dle krve předků alfou a něco se v něm zlomí. Od té chvíli už nemusí poslouchat Samovi příkazy a odbíhá varovat Cullenovi před napadením smečky. Za chvíli ho doběhne Seth, který se od smečky taktéž odpojil. Jacob ho zpočátku posílá domů, ale pak nechává Setha si dělat co chce. Nechce působit jako alfa, tak jak to občas dělává Sam. Edward nabídne Jacobovi, ať zkusí Bellu k něčemu přemluvit. Když chce Bella dítě, tak ať jej má a ať to jsou klidně i "šťeňata". Jacobovi se to moc nelíbí, ví, že s tím Bella nebude souhlasit a má pravdu. Bella své dítě miluje. Miluje toho malého Edwarda Jacoba v sobě. Edward s Jacobovou pomocí přijde na to, že plod by mohl potřebovat krev. Proto Belle nabídnou, aby to zkusila. Bella i dokonce přizná, že jí krev krásně voní a i chutná což je dobré znamení. Vrací se jí barva a i se víc usmívá. Dítě už je tak velké, že začne Belle lámat kosti. Je obaleno něčím co je podobné upíří kůži, takže nejde udělat ani ultrazvuk. Po čase se přidá k Jacobově smečce i Sethova sestra Leah. Jacob tím není vůbec nadšený. Nikdo ze smečky ji nemá rád, za to co všem dělá kvůli Samovi. Na druhou stranu ji ale chápe, že je mu líp s ním než se Samem, který má zas v hlavně věčnou lítost nad tím co Leah způsobil, a tak ji u sebe nechává. Rozdělí si teritorium Cullenových a hlídkují. Podle toho jak Bella rychle roste se Carlisle domnívá, že tak za 4 dny dojde k porudu. Pro Jacoba je to jediná zpráva - má 4 dny aby byl se "svou" Bellou, než se navždy ztratí. I kdyby se podařil ten šílený plán a ona se stala upírkou, už to nebude ta stejná voňavá, teplá Bella. Jacob je teď často u Cullenových doma, i když mu to tam vůbec nevoní. To Seth se zdá s tím nemá takové problémy. Dokonce s nimi dokáže sedět na jedné pohovce, jíst jídlo nasáklé jejich pachem a nosit jejich oblečení, které je taktéž plné jejich pachu. Jediná Leah se domu vyhýbá jako čert kříži. Nepřijme ani jídlo, raději loví zvěř a jí syrové maso, které nesnáší. Zeptá se Jacoba, jestli s ním bude moct zůstat, až to všechno skončí. Po chvíli přemýšlení Jacob svolí. Přeci jenom Leah není zas tak špatná... ano jsou přátelé. Jacobovi se zhroutí svět, když se dozví, že Bella bude rodit dřív. Edward totiž může slyšet myšlenky dítěte. To je už moc velké a snaží se co nejméně hýbat, aby nepůsobilo své matce tolik bolesti. Miluje jí... Všichni jsou tím ohromení až na Jacoba. Cítí se sám a po tom co se dozví, že porod bude uspíšen... při obvyklé návštěvy Belly se stane nehoda a Bella se zhroutí na zem. Začne hrůzostrašně křičet a upadne do mdlob. Porod začal. Bohužel Carlisle tam není, proto Bellu odrodí Edward. Dá Belle morfium a pak začne s tím, aby dítě dostal rychle ven. Odloučila se mu placenta a dusí se. Rosalie začne s císařským řezem, jenže pach Belliny krve v ní probudí žízeň. V poslední minutě zasáhne Jacob a Rosalie se nechá odtáhnout do vedlejší místnosti. Belle přestává tlouct srdce. Najednou něco zapráská - zlomilo jí to páteř. Jacob začíná s restustitací a Edward svými zuby razí dítěti cestu. Bella se zmýlilala, je to holčička. Pro tento případ vymyslela jméno Renesmé. Bella se probrala z temnoty a ihned chtěla dítě k sobě. To ji okamžitě kouslo a pak zase omdlela. Její srdce utichalo. Jacob opět začal s masáží srdce. Po té ho Edward na chvíli zastaví a vstříkne ijekční stříkačou Belle rovnou do srdce svůj jed. Pak začne prokusovat kůži na krvácejících místech a olizuje je. Rány se zacelují. To už Jacob nevidí žádnou naději... Bella je mrtvá. Edward ho vyhodí a dál pracuje na "mrtvém" těle. Když šel Jacob ven, uviděl Rosalii s dítětem v rukou. Krmila ho krví. Rozhodl se. Tu malou stvůru zabije. Jenže jakmile jí uviděl... zastvil se svět. Všechna vlákna, která ho pojila s tímto světem se zpřetrhala a vytvořilo se nové silné vlákno... otiskl se.

Kniha3:


Bella se po nekonečných vlnách bolest probouzí do dne jako upír. Vnímá zrníčka prachu. Vůni vzduchu... dokáže rozeznat komu patří oné kroky. Slyší auta na silnici. A slyší dvě srdce. Jedno rychlé a druhé normální. První hlas, který slyší je Edwardův. Připadá jí ještě krásnější, než jak ho slyšela jako člověk. I jeho tvář je mnohem krásnější. Její první kroky vedou na lov, kde zničeho nic zvětří pach člověka. Rozeběhne se za tou vůní, ale přitom ví, že jí někdo sleduje. V obraném postoji se zastaví a postaví se svému pronásledovateli - Edwardovi. Náhle si uvědomí co dělá, otočí se na patě a uteče. Edward je z toho velmi překvapený. Tohle ještě u novorozené upírky neviděl. Bella se až neskutenčně ovládá, má ohromnou sílu a užívá si jí. Nakonec uloví pumu a pár dalších zvířat. Pak se ale její myšlenky uberou směrem k Renesmé. K její dceři. Cestu jí zahradí Jacob, který jí podrobí malému testu. Když mu neukousne hlavu, prošla. Je sice udivená, že Jacob tu stále je, ale hlavu mu neutrhne. Její emoce stáhle hlídá Jasper, který je z ní trochu nesvůj. Čekal, že Bella bude neovladatelná a místo toho se bezchybně kontroluje. Pak vidí Bella poprvé svoji dceru novýma očima. Je nádherná, teplá, může spát, bije jí srdce, má tvrdou kůži a má zvláštní schopnost dorozumívání. Dokáže lidem ukazovat co si myslí. Jacob je celý nesvůj, když jí Bella chová v náručí a Bella se diví čím to je. Po chvíli jí to dojde. Jacob se otiskl do její dcery. Začne zuřit a v záchvatu hněvu se na Jacoba vrhne. Malinko si vyčítá svou nepřiměřenou rakci, ale stále se jí nelíbí co Jacob udělal. Na druhou stranu ji tím Jacob zachránil. Pokud se vlkodlak do někho otiskne, nemůže ho smečka nikdy zabít. Protože ten dotyčný by neskutečně trpěl a s ním i smečka. Dokonce Jacob potvrdil, že doho není porušena tím, že je Bella upírem. Renesmé neskutečně rychle rost. To Bellu dost vyděsí. Bojí se, že její život bude trvat tímto tempem tak cca 15 let. S Jacobem se nakonec usmířá. I on si dělá v tomto ohledu starosti. Ale nebyl by to Jacob, kdyby zas něco nevyvedl. Před Charliem se změnil do vlčí podoby a řekl Charliemu, že existuje trochu jiný svět, než který zná a že Bella je teď jeho součástí. Ujistí ho, že se ale nepřeměňuje na vlka. Že je teď spíš podobná Esme než Renée. Charlie se spokojí s tímto vysvětlením. Nechce slyšet žádné podrobnosti. Chce jen vidět svou holčičku. Bella i Edward jsou rozčilení. Bude to pro Bellu hodně velká zkouška. Jake se nakonec omluví, že nevěděl jak to bude pro Bellu těžké, to už ale nic nezmění. Návštěva otce dopadne dobře. Bella s ním stráví celý den aniž by mu něco udělala. Renesmé je původně představena jako Edwardova neteř, kterou adoptovali, nakonec ale Bella Charliemu potvrdí, že je to její dcera a on je dědečkem. Zdá se, že Charlie je nadšený. Tím je největší problém, který Bellu trápil vyřešen. Charlie začíná s pravidelnými návštěvami. Renesmé dál roste. Už umí mluvit, běhat... s Jacobem chodí společně na lov a závodí spolu kdo toho víc uloví. Spatří je ale členka kalu Denali - Irina, která se přišla omluvit Cullenovým. Když hrozilo, že napadne Cullenovi smečka, prosili klan Denali o pomoc, ti to odmítli, protože smečka zabila Irině druha - Laurenta. Když ale uviděla zdálky Renesmé s Jacobem okamžitě na to co chtěla zapomněla a utekla. Bella tuší, že to bude mít následky. A za nedlouho se to také potvrdí. Alice má hrůzostrašné vidění. Irina to jde říct Volturiovým, kteří jen čekali až někdo přijde na Cullenovi, aby na ně mohli jít. Aro přeci jen stále touží po Edwardových a Aliciných schopnostech. O to je to horší, že přijdou naprosto všichni, což není pro ně normální. Ani nebudou chtít slyšet, že Renesmé je napůl člověk. Jdou všechny zabít. Alice vezme Jaspera a odejde, aby lépe viděla do budoucnosti, jelikož vlkodlaky a Renesmé vidět nemůže a i jí ruší vidění. Nejdřív si všichni myslí, že se vrátí, ale nevrátí. V Bellině knížce nechá Alice Belle vzkaz... adresu. Belle dojde, že Alice nechce, aby Edward něco věděl, a tak knihu okamžitě zničí. Alice ještě dá ostatním Cullenovým radu, ať najdou co nejvíce upírů, kteří jim dosvědčí, že Renesmé roste, že je to napůl člověk. Její radu poslechnou. Carlisle, Esme, Rosalie a Emmett se vydají na cestu. Jako první se objeví klan Denali, ti po dotyku Renesmé Cullenovým věří a souhlasí se svědčením a i tím, že by měli případně bojovat. Přichází mnoho dalších. Scénář se opakuje pořád dokola. Až je v domě Cullenových plno upírů. S nárůstem počtu upírů se zvýšil počet i vlkodlaků. Jacobova smečka má další dva členy a Samova smečka se také rozrostla o další členy. Vlci jsou připraveni Cullenovi = Renesmé bránit. Když přijede upír Eleazar, který má schopnost uhodnout dar, který kdo má, dovídá se Bella že má dar štítu. Dokáže blokovat dary jako je např. ten Edwardův a nebo třeba Arův či Jane. Snaží se ten dar ovládnout... rozšířit ho na další osoby, což se jí moc nedaří. Dokonce ho dokáže na chvíli úplně ze sebe vymrštit a dokáže na ní mít vliv dary, které normálně nemají. Učí se i bojovat, aby byla připravená. Ví, že nejspíš umře... ona a Edward. Je to pro ně velmi bolestivé. Před Vánoci se dostává ke vzkazu Alice a jede na určenou adresu, tam se dovídá že je to právník, který vystavuje falešné doklady. Ihned si domyslí co tím Alice asi myslela a nechá vyrobit doklady Renesmé a Jacobovi, aby spolu mohli v případě neúspěchu utéct. Nadchází den D. Volturiovy už jsou na místě, tak jako všichni Cullenovi (až na Alic s Jasperem), svědci a vlci. Z hrdel všech upírů se ozývá vrčení...

Konečně doma

13. února 2010 v 17:35 Keci,drby,srandičky
Ahojki lidički konečně jsem se vrátila z hor byla tam sranda až teda na nějké blbé dny jinak pro SBíčka:Začnu obíht od pondělí doufám že jste si víkend užili....Jinak od pondělí to tu znovu rozjíždím tak papa a zatím se mějte

Ještě na dovolené

11. února 2010 v 11:54 Keci,drby,srandičky
Ahojki lidički ještě jsem na dovolene dnes jsem sem šla jelikož jsme si ho zaplatili na hodinu,ale nás moc tak mě sem pustili jen na 5min...Jinka ještě neobíhám a nepíšu články,dojedu až v sobotu,takže bych měla snad aspoň některá SBíčka oběhnout.....Snad to vijde,ale mělo by,jinak nemohu se kouknout na vaše blogy jelikož to nějka nejde a ani se nemůžu kouknout na ten můj a moc mě to štve papa a v neděli.....

Diplomek od Mariki

5. února 2010 v 8:51 Keci,drby,srandičky
Diplomek for me,off Marika

***Dovolená***

4. února 2010 v 16:19 | Já a zase Já |  Keci,drby,srandičky
Ahojky lidičky,ráda,ale i nerada vám oznamuji že jedu na dovolenou...Jedu se svými rodiči a s tetou strýcem atd.....Mno odjíždím v sobotu 6.2.2010 a přijedu 13.2.2010... Plsky moje sbénka nemažte si mě!!!!Nebudu psát články ani obýhat jelikož tam nejde ani net a PC takže pls nemažte si mě.....Mno jinak jedu na Slovensko do Malých tater a jedem tam lyžovat takže mám dlouhééééééééééééé prázdnini papa a až přijedu tak se vám ozvu papa obíhat ode dneška nebudu paappapapapaappapaappp