Září 2009

Harry potter a fénixův řád

14. září 2009 v 15:45
Vrátit se musíme na konce čtvrtého ročníku, kde Harry v bludišti vzal do rukou Pohár čtyř kouzelníků, který bohužel působil jako přenášedlo a ocitl se i se Cedrikem Diggorim na louce u hřbitova. Viděl tam nejen smrt Cedrika, ale i povstání lorda Voldemorta a všechny jeho služebníky - Smrtijedy...
Pátý díl začíná, když se vrátí Harry na prázdniny do Zobí ulice. Hůlku teď nosí stále u sebe a snaží se z mudlovských zpráv vypozorovat něco zajímavého, něco, co by nasvědčovalo tomu, že se Voldemort opravdu vrátil a udeřil. Nic se však nedělo. Jednou, když ležel pod okny a poslouchal zprávy, strýc Vernon ho našel, pohádali se a Harry se šel projít. Cestou potkal Dudleyho a začal ho popichovat, poněvadž věděl, že si na něho Dudley nic nedovolí, když má hůlku. Pomalu šli spolu domů a Harry ho nepřestával popichovat. Dostali se do úzké uličky, když najednou se vytratila ze vzduchu všechna pohoda, hvězdy přestaly svítit a pouliční lampy zhasly! Harry věděl, co se děje - Mozkomorové! Ale co dělají tady v Kvikálkově? Vykouzlil proti nim patrona a zahnal je. Poté se tam objevila paní Figgová, o které se Harry dovídá, že je to moták. Harry odnesl bratránka domů a tam si to od strýce a tety slízl. Strýc Harrymu řekl, aby si sbalil věci a vypadl... V tu chvíli přišel Petunii hulák, ve kterém stálo: "Pamatuj na posledně, Petunie!"
A tak tam Harry zůstal. Strýc Vernon ho poslal do pokoje, kde zůstal snad pět dní. Neměl tušení, jak čas letí, ani kolikátý je den. Jednoho večera k němu do pokoje přišel strýc Vernon, že jedou na soutěž o nejhezčí trávník, na který byli pozváni. O pár hodin později slyšel dole v hale Harry kroky. To přece nemohli být Dursleyovi. Že by zloděj? Rychle vytáhl hůlku a pomalu sestupoval po schodech, kde uviděl snad deset lidí. Byli to kouzelníci a Harryho přišli odvést pryč odtud. Harry si sbalil kufr, vzal si svůj Kulový blesk, který dostal od Siriuse, a mohli vyrazit.
Přistáli s košťaty na nějakém špinavém náměstí. Pošuk Moody, který také letěl jako doprovod, podal Harrymu lístek a řekl mu, ať si ho přečte a neustále na něj myslí. Harry tak učinil a objevil se před ním dům - Grimmaldovo náměstí 12 (hlavní štáb Fénixova řádu). Nejdříve si pořádně zakřičí na Rona a Hermionu. Setkává se zde také se svým kmotrem Siriusem Blackem, od kterého se dovídá, že toto je jeho dům.
O několik dní později všem třem přijdou dopisy z Bradavic, ve kterých mají seznamy co koupit do školy. Ronovi a Hermioně navíc přijdou prefektské odznaky a Harry má velký vztek, že odznak nedostal on! Paní Weasleyová je šťastná a Ronovi vystrojí hostinu. Harry je dost podrážděný a vadí mu to. Při hostině podá Moody Harrymu fotku bývalého Fénixova řádu, v němž byli i Harryho rodiče.
O pár dní později se Harry vydává s panem Weasleyem na Ministerstvo kouzel, kde má mít disciplinární řízení. Potkává zde Luciuse Malfoye. Na disciplinární řízení mu přijde na pomoc Brumbál. Samozřejmě ho zachrání.
No, a je tu nový školní rok. Ve škole mají novou učitelku na Obranu proti černé magii Dolores Umbridgeovou, se kterou má Harry problémy, protože ona je učí pouze teorii a Harry se na ni obořil, že chtějí i praktické cvičení. Vysloužil si týden školního trestu, což obnášelo psaní. Profesorka mu dala brk a on zjistil, že to, co napíše na papír, se mu vryje na ruku.
Pomalu se také sbližuje s Cho Changovou, se kterou chodil Diggory.
Začíná mít také vidiny, že stojí před černými dveřmi a nemůže je otevřít... Jednou, opět má ten divný sen, stojí před dveřmi a je tam pan Weasley a náhle ho uštkne had. Harry se probudí a vyburcuje Rona. Brumbál tam posílá ředitele z obrazu, aby zjistil, co se stalo...ano, pan Weasley byl opravdu zraněn.
Všichni Weasleyovi s Harrym jsou posláni přenášedlem na Grimmaldovo náměstí, kde stráví Vánoce. Největší radost z toho má Sirius. Do nemocnice U Svatého Munga, kde pan Weasley leží, za ním přijdou všichni. Ron, Harry, Hermiona a Ginny při té příležitosti potkávají Zlatoslava Lockharta, jejich bývalého učitele, který přišel o rozum a také Nevillovy rodiče.
Na konci vánočních prázdnin za Harrym přijde Snape a oznámí mu, že ho bude cvičit v nitrobraně, aby uzavřel své myšlenky před Voldemortem. Harry z toho radost vůbec nemá.
Ve škole se to nedá vydržet. Umbridgeová pořád slídí. Harry, Ron a Hermiona vymyslí kroužek, který nazvali Brumbálova armáda (BA). Umbridgeová na to však příjde a Harryho obviní ze spiknutí. Brumbál bere vinu na sebe a prchá. Umbridgeová se stává ředitelkou Bradavic, ale nemá respekt. Všichni jí dělají naschvály. Fred a George Weasleyovi při té příležitosti spáchají opravdový poprask, ale ředitelka je chytí. Oni však (před celou školou) prohlásí, že už zde nebudou a odletěli na košťatech pryč. Dlouho si o tom všichni povídali...
Harryho hodiny nitrobrany jsou strašné. Jizva ho začíná bolet čím dál tím víc. Jednou, když Snape v kabinetu nebyl, si Harry všiml myslánky. Nakoukl do ní a ocitl se na Snapeových NKÚ. Všiml si také svého otce, Siriuse, Lupina a Červíčka. Jak je tak pozoroval, Harrymu přišlo, že se jeho otec chová strašně nafoukaně a nemohl přijít na to, jak se mohl dát dohromady s Lily... Z myslánky ho vytáhl Snape, který na něj začal neurvale řvát, ať vypadne, že mu už žádné hodiny dávat nebude. Harrymu vrtalo hlavou to, co viděl v myslánce, ale nakonec se na to zeptal Siriuse a ten mu vše vysvětlil.
Přiblížil se červen, a to pro pátý ročník znamenalo NKÚ a pro sedmý OVCE. Harry všechny zkoušky celkem zvládl, ale při písemné zkoušce z Dějin čar a kouzel usnul. Znovu se mu objevily černé dveře. Tentokrát jimi prošel do kruhové místnosti. Tam otevřel další dveře, tentokrát se ocitl v místnosti s regály plnými koulí. Harry tam viděl Voldemorta, jak mučí Siriuse... Probudil se. Byl konec zkoušek. Rychle to řekl Ronovi a Hermioně, ti mu ale nevěřili. Hermiona nabádá Harryho, aby se přesvědčil, zda je Sirius doma. Proklouzne do kabinetu Umbridgeové a pomocí letaxu se přenese do krbu v Siriusově domě. Nikoho nevidí, pouze Kráturu, který mu potvrdí, že Sirius v domě opravdu není. Vyleze z krbu a před ním se objeví Umbridgeová se svým vyšetřovatelským sborem. Hermiona namluví Umbridgeové, že Harry dával vědět Brumbálovi, že je ta zbraň hotová. V zapovězeném lese, kde je zbraň ukrytá, potkávají kentaury, a protože je Umbridgeová uráží, unesou ji. Ale mají spadeno také na Harryho a Hermionu. Ty naštěstí zachrání Dráp.
Teď se ale potřebují dostat na Ministerstvo kouzel. Přibíhají za nimi Ron, Ginny, Lenka a Neville. Chtějí letět s nimi. Harry tedy souhlasí. Lenka jim řekne o Testrálech a tak všichni letí - na ministerstvu kouzel rychle běží na Odbor záhad. Projdou až do místnosti se skleněnými koulemi, ale Voldemort a Sirius nikde. Zato najdou kouli, na které je napsané: "Od S. P. T. pro A. P. W. B. B - Pán zla a (?) Harry Potter"
Harry kouli vezme do ruky a v tu chvíli se před nimi objeví Smrtijedi pod vedením Malfoye a Belatrix. Chtějí tu věštbu.
Harry jim ji však odmítá dát a spolu s ostatními utíká. V jedné místnosti je Harry polapen, ale než mu stačí vzít věštbu, spěchají na pomoc členové Řádu: Sirius, Lupin a jiní. Harry hodí věštbu Nevillovi, ten ji ale nechytí a ta se rozbije, nikdo však obsah neslyší.
Belatrix zápasí se Siriusem. Nakonec Siriuse zabíjí. Ona utíká, ale Harry běží za ní. Setkají se v atriu. Tam se objevuje také Voldemort, ale i Brumbál. Utkají se a Voldemort prchá. Ale objevuje se zde Popletal a chtě nechtě musí přiznat Voldemortův návrat. Brumbál posílá Harryho do své pracovny, aby mu vše vysvětlil, Harry je zdrcen kmotrovou smrtí.
Asi po hodině se v pracovně objevil Brumbál. Harrymu vysvětlil, co se stalo, ale hlavně proč se to stalo. Řekl mu vše o té věštbě. Harry byl ze všeho zdrcen.
Ministerstvo oznámilo, že se Voldemort vrátil.
Je konec roku a na Harryho čekají další neúnosné prázdniny u tety a strýčka. Ještě před odjezdem do Zobí ulice se však ke strýci připojí Lupin a Moody a vysvětlí jim, ať na Harryho berou ohled nebo to pro ně dopadne špatně.
Harry se tomu zasmál. Byl rád, že za ním stojí tolik lidí...
5 harry

Pohádka o upírech

13. září 2009 v 13:17 Povídky,Články..
Tato pohádka je o zlých i hodných upírech.
V této pohádce vystupují jen upíři,upíři z konce světa:otec-Redvard,první dcera-Kalu,druhá dcera-Susa a další,chůva-Pita,upíři z Kafiru;otec- Rudolft,matka-Kalifiniet,syn-Kalif,sluha-Křivák.
Pohádka začíná v hradu na konci světa.Je večer a v tu dobu se probouzejí.
Jako první se probudí Kalu a jako vždy si jde projít hrad jestli je vše jak má být. Kalu jde chodbou a najednou uslyší v kuchyni šramot,jde potichounku ke dveřím a co nevidí uprostřed kuchyně stojí Křivák.Kalu se otočí že zajde pro pomoc ale za ní stojí vědro s vodou a nešikovná Kalu zakopne o vědro a spadne na zem a v tu chvíli stojí Křivák s nožem ve dveřích.Kalu celá vystrašená řekne ,,Prosím nezabíjej mě já ,já udělám vše co budeš chtít ale nezabíjej mě",,Ach Kalu konečně tě vidím,hm říkáš co chci tak buď ticho nebo uvidíš!",,Dobře,ale co se mnou hodláš dělat?",, Ty to nevíš?Ty hloupá vezmu tě do Kafiru a tam se vdáš za Kalifa!",, Ne,to nikdy neudělám já si nikdy Kalifa nevezmu ani kdybyste mě mučily.",, Buď ticho nebo uvidíš.No však se uvidí, král Rudolft si tě vychová že mu budeš dokonce ruce líbat."
(Křivák zaváže Kalu,ale zapomněl jí zalepit pusu aby nemohla křičet o pomoc.)
Křivák vzlétne a v tu chvíli začne Kalu volat o pomoc,,Pooomoc,pomooc prosím pomozte mě někdo,prosím!!!"ale nikdo ji neslyšel jen Pita.Doběhla do kuchyně,ale stačila jen zavolat,,Neboj Kalu my tě vysvobodíme!!!"
Pita hned šla vzbudit Redvarda a Susu.,,Co se stalo a kde je Kalu.,,Kalu unesli.",,Kdo ji unesl?!",, Křivák Pane,Křivák ji unesl musíme něco vymyslet jak ji vysvobodit,ale co?!",, Nevím Pito,nevím proč zrovna Kalu proč né mne?!",, Neboj tati Kalu jistě vysvobodíme ,ale jak to teda nevím,ale ty jistě něco vymyslíš?!"
(Mezitím v Kafiru),,Pane,pane mám ji.",,A koho máš Křiváku?",, Kalu pane!",,Kde je?",, Dole v salonu stále hezká,zdravá,ale za to drzá!",, Dobře,zavolej Kalifiniu a Kalifa a rychle a řekni jim že mám pro ně překvapení!",, Dobře hned tam budou pane!",, Paní Kalifie,máte jít dolů Pán Rudolft má pro vás překvapení!",,A jaké překvapení?",, To vám nemohu říct máte jít dolů do salonu.",, No dobře.",, Pane Kalife váš otec má pro vás překvapení!",, Jaké překvapení?",, To vám nemohu říci ale máte jít do salonu.,",, No když to říkáš?",, Dobrý večer mama.",, Ach dobrý večer synu,kam pospícháš?",, Ále,otec má pro mě překvapení,no a já se nemůžu dočkat tak pospíchám.",, Ano,Rudolft má pro mne taky překvapení,ale ty půjdeš pěkně se mnou,ať tam jsme zároveň!",, Dobře matko,jak chceš ať je po tvém."
(Dole v sálu),,Rudolfte jaké je to překvapení,už se nemohu dočkat,no tak kde je?",, Synu,drahá tady je to překvapení!",, Ha,Kalu konečně tě vidím má drahá,už se nemohu dočkat až se vdáš za mého syna,také se nemůžeš dočkat?!",, Ccc,já se sním nikdy povídám nikdy nevdám ani kdybyste mne mučili,já si Kalifa nikdy nevezmu!",, Cože ty nám budeš odporovat!Křiváku dej jí pokoj ve věži,ale v té nejvyšší a rychle!No však se uvidí jestli vezmeš nebo ne!",, Ano Pane jak poroučíte.Pojď do věže tam,se ti uleví!",, Né,pomoc já tam nechci pusť mne,pusť!!!"(Ve věži)(Kalu bouchá do dveří a volá o pomoc),,Pomoc pusťte mne kde jste kdo pusťte mne,já chci domů!!"
(Mezitím na konci světa),,Pito co mám dělat,poraď.",, Ach Pane nevím,ale vezměte si na cestu šípy se svědcenou vodou a lahvičky a už leťte ať už vás tady nevidím!",, No dobrá chůvo jak říkáš.Sbohem!",, Sbohem a doveďte mi Kalu!,, Sbohem Pito!",, Sbohem Suso!"
(V Kafiru),,Pane,pane Susa a Redvardt jsou tu letí si pro Kalu!",, Cože,to snad ne rychle mi dones svědcenou vodu já to vyřídím!",, Tady pane,svědcená voda!"A v tu chvíli se u okna objeví Susa a Redverdt.Susa hodí po Rudolftovi lahvičku se svědcenou vodou.,,Tomáš za Kalu!!"A v tu chvíli sklenička dopadne na zem a Rudolft se v tu chvíli rozplyne.,,Ach Křivák,tu máš za mou dceru!"A také se rozplyne.,,Ach Redvardt konečně tě mohu zabít!",, Cože to je,už vím to je Kalif."A také hodí po Kalifovi lahvičku a Kalif se rozplyne ,ale za ním stojí Kalifinieta a též se rozplyne.(Ze věže),,Tati pomoc,pomoc jsem ve věži!",,Kalu už jdeme počkej!" (Už ji mají),,Ach Kalu chybělas mi!",, Mne taky sestřičko.",, Ach tati,Suso konečně,bylo to hrozné!"A letěly domů.
A pohádky je konec.

Harry potter a kámen mudrců

13. září 2009 v 12:54
Když byl Harry Potter malý, zemřeli mu rodiče. Po deseti letech těžkého života u příbuzných Dursleyů mu začnou náhle chodit velice záhadné dopisy. Jeho strýc Vernon zjistí, že jde o dopisy ze školy čar a kouzel v Bradavicích. Protože nemá zájem, aby se Harry Potter dostal do kontaktu s kouzelnickým světem, všechny dopisy mu zabaví. Pak vezme celou rodinu a odjedou na opuštěný ostrov uprostřed moře.
Když má Harry Potter své jedenácté narozeniny, přesně o půlnoci je znenadání navštíví poloobr Hagrid a oznámí překvapenému Harry Potterovi to, že má od září do prestižní Školy čar a kouzel v Bradavicích nastoupit. Harry Potter se zároveň dozvídá podrobnosti o smrti svých rodičů, které zabil zlý čaroděj Lord Voldemort a také že on sám je čarodějem. Také zjišťuje, že ve světě kouzelníků je velice slavný, protože Voldemort se snažil zabít i jeho, což se mu ale nepodařilo a Harry Potter se tak stal prvním, kdo jeho smrtící kletbu přežil. Voldemort přitom navíc ztratil věšinu své síly, čímž se světu kouzelníků velmi ulevilo a nastalo deset let klidu.
Hned ráno Harry Potter s Hagridem navštíví hospodu Děravý kotel a Příčnou ulici, kde si Harry vybere v bance peníze, zděděné po rodičích, a nakoupí si školní potřeby. Od Hagrida dostane sovu, kterou pojmenuje Hedvika. Prvního září Harry Potter nastupuje do čarodějnické školy v Bradavicích. Skamarádí se zde se zrzavým chlapcem Ronem, ale také se svým od té doby velkým nepřítelem Dracem Malfoyem, doprovázeným svými kumpány Crabbem a Goylem. Poprvé se zde seznamuje i s Hermionou Grangerovou a Nevillem Longbottomem.
Ve škole jsou žáci rozřazeni do kolejí. Harry i Ron do koleje Nebelvír a Malfoy, Crabbe i Goyle jdou do Zmijozelu, odkud často vycházejí zlí kouzelníci (včetně Voldemorta).
Po několika událostech se postupně vytváří nerozlučná trojice kamarádů (Harry, Ron a Hermiona).
Ve školní hře na košťatech, zvané famfrpál se Harry Potter ukazuje jako velice nadaný. Každý tým zde má sedm hráčů. Tři střelce, kteří hrajou s Camrálem. Dále dva odražeče, kteří mají na starosti dva míče potlouky, jež posílají proti soupeřům s Camrálem. Brankář, který hlídá tři obruče a nakonec chytač, který chytá zlatonku. Ta přináší danému mužstvu sto padesát bodů. Harry Potter se stane členem Nebelvírského famfrpálového týmu a vyhraje hned první zápas proti Zmijozelu. Harry Potter zastává post chytače.
Harry Potter vypártá, že se někdo snaží ukrást kámen mudrců, který je uložen ve škole. Hlavním podezřelým je Snape, ale když se dostane až do komnaty, kde je uložen, zjistí, že kámen chce ukrást nenápadný koktavý profesor Quirrell. Ten jej chce předat svému pánovi, Lordu Voldemortovi, který se tak snaží vrátit k moci. Harrymu Potterovi se kámen nakonec podaří před Voldemortem a Quirrellem zachránit a návrat Voldemorta odložit.

Harry potter a tajemná komnata

13. září 2009 v 12:52
O prázdninách Harryho navštíví domácí skřítek Dobby. Varuje ho, že se nesmí vrátit do školy v Bradavicích, protože se tam chystají tajemné a nebezpečné věci. Harry Dobbymu odpoví, že se do Bradavic vrátit musí a tím Dobbyho rozčílí. Rozzlobený Dobby vzápětí použije vznášecí kouzlo, které způsobí, že dort Dursleyů spadne jejich návštěvě na hlavu. Strýc Vernon dá Harrymu domácí vězení, ale vysvobodí ho jeho kamarád Ron Weasley se svými bratry Fredem a Georgem pomocí létajícího auta. Harry pak prožije poslední týden prázdnin u Weasleyových. 1. září se s nimi vypraví na nástupiště devět a tři čtvrtě, ze kterého odjíždí vlak do školy v Bradavicích. Harry s Ronem jdou poslední, je minuta před jedenáctou, ale přepážka na nástupiště je už zavřená. Rona napadne, že by si měli půjčit kouzelné auto jeho otce a odletět s ním do školy. Jenže na pozemcích Bradavického hradu havarují a naletí přímo do vrby mlátičky. Jejich okázalý příjezd se jim moc nezdařil.

Po pár měsících se ve škole začínají dít zvláštní věci. Nejdříve dojde k napadení paní Norrisové, kočky školníka, potom jednoho studenta. K tomu se najde nápis na stěně: "Tajemná komnata je znovu otevřena, nepřátelé dědice, mějte se na pozoru". Harry, Hermiona a Ron se snaží zjistit, kdo je Zmijozelův dědic a kdo útočí na žáky, protože prozatím je falešně obviněn Harry. Navíc on jako jediný slyší šeptavý hlas ze zdí hradu, který mu říká, že ho chce zabít. Svěřuje se s tím Hermioně i Ronovi, ti mu však příliš nevěří. V soubojnickém klubu, který založil profesor obrany proti černé magii Lockhart, aby se žáci naučili základním kouzlům obrany a útoku proti potenciálnímu nebezpečí, které na ně ve škole v těchto dnech stále číhá, Harry před celou školou mluví hadí řečí. Všichni z něj mají strach a myslí si, že on je Zmijozelův dědic a otevírá tajemnou komnatu. Hermiona se rozhodne, že připraví pro ně tři o vánočních prázdninách mnoholičný lektvar, který je přemění ve tři zmijozelské žáky, a potají se tak něco dozví od Draca Malfoye. Když na to dojde, Hermiona se omylem promění v kočku a musí na ošetřovnu, kluci se pro změnu od Malfoye nedozvědí nic, poněvadž nic neví.
Před koncem školního roku dojde k dalšímu dvojnásobnému útoku, obětí je kromě jedné studentky z Havraspáru i Hermiona. Harry s Ronem ji jdou na ošetřovnu navštívit. Všimnou si, že v ruce drží malý papírek a když ho roztáhnou, dočtou se, že pachatelem útoků je bazilišek, dávná nestvůra, obrovský had; na koho upře své oči, ten okamžitě zemře. Harry se dovtípí, že Ufňukanou Uršulu, která nyní straší v podobě ducha v dívčí umývárně bezmála už padesát let, tedy stejně dlouhou dobu, před kterou byla otevřena poprvé tajemná komnata, nejspíš zabil tento tvor. A protože nyní byla do tajemné komnaty odnesena Ginny Weasleyová, Ronova mladší sestra, dojde Harry pro Lockharta, který, jak doufá, jim pomůže přemoci baziliška. Společně s Ronem zamíří do umývárny, kde Harry najde vchod do komnaty a všichni tři se tam spustí po dlouhé klouzačce. Lockhart jim dole oznámí, že nikdy v životě nedokázal nic, než paměťová kouzla a s Ronovou rozbitou hůlkou jim chce vymazat paměť, ale ta své kouzlo obrátí proti Lockhartovi a navíc se sesype hora kamení, za kterou on a Ron zůstanou uvězněni a Harry se musí vydat porazit baziliška sám. V komnatě nalezne polomrtvou Ginny a také Toma Rojvola Raddlea, který je jen pouhou vzpomínkou studenta z Bradavic. Nyní je to sám Voldemort. To Raddle donutil Ginny otevírat celou dobu komnatu a nyní chce ji i Harryho zabít. Zavolá baziliška. Harrymu na pomoc přiletí Brumbálův fénix Fawkes s moudrým kloboukem, v kterém je ukryt meč Godrika Nebelvíra. S ním Harry zabije baziliška a poté zničí i vzpomínku Toma. Všichni čtyři se zpět nahoru dostanou s pomocí Fawkese.
Harry dostává vyznamenání za zvláštní služby škole a poté, co osvobodí Dobbyho od rodiny Malfoyových, odjíždí na prázdniny zpět k tetě a strýci.

Harry potter a vězeň z azkabanu

13. září 2009 v 12:51
Třetí díl Harry Pottera začíná návštěvou neoblíbené tety Marge a následným Harryho odchodem ve zlém. Má strach z velkého černého psa a nemá ani kam jít. Vysvobozením je pro něho až vyzvednutí Záchranným autobusem a cesta do Děravého kotle, kde se dozví, že po něm jde vrah Sirius Black, uprchlý z Azkabanského vězení. Při setkání s mozkomory - strážci Azkabanu, chránícími školu před Siriusem Blackem - Harry Potter ztratí vědomí. Naštěstí mozkomory zažene nový učitel Remus Lupin, který má na starosti výuku obrany proti černé magii.
Novinkou ve škole je péče o kouzelné tvory, kterou vyučuje Hagrid. Na první hodině nedává pozor Draco Malfoy a je kvůli tomu napadem hypogryfem Klofanem. Hypogryf je napůl kůň, napůl orel. Draco žaluje svému vlivnému otci. Mezi hermionou a Ronem vzniká spor, který vyvolá Hermionina kočka Křivonožka, když se Ronovi za podezřelých okolností ztratí jeho krysa Prašivka.
Harry Potter dostává před vánoci dárek od dvojčat Weaslyovic. Je to úplná mapa Bradavic, s polohou každého člověka. S její pomocí se Harry Potter dostane do Prasinek a dozvídá se, že jeho kmotrem byl Sirius Black, který ale zradil jeho rodiče.
Kvůli intrikám Malfoyova otce musí být utracen Klofan. Harry, Ron a Hermiona se snaží Hagrida utěšit a najdou v jeho chatě živého Prašivku. Hermionina kočka ho zažene pod vrbu. Opět se objevuje velký černý pes a odtáhne Rona také pod vrbu mlátičku. Harry Potter s Hermionou je pronásledují a zjišťují, že velký černý pes je ve skutečnosti Sirius Black, ke kterému je připojen Lupin jako vlkodlak. Ti se snaží vysvětlit, že Ronova krysa je ve skutečnosti přeměněný Peter Pettigrew, který pro Voldemorta zradil Harryho rodiče, fingoval svoji smrt, a vinu svedl na Blacka.
Harry Potter nedovolí Siriusovi Pettigrewa zabít eskortují ho do hradu. Je ale úplněk a Lupin se proměňuje ve vlka. Pettigrew uteče. Na Blacka, Harryho a Hermionu začínají útočit mozkomorové, které zažene tajemná figura pomocí kouzla Patron. Harry Potter věří že byl zachráněn duchem svého otce. Black, o jehož nevině nikdo neví, je lapen a zavřen do věže, kde čeká na popravu.
Trio Harry Potter, Hermiona a Ron se od Brumbála dozvídá, že má šanci zachránit 2 životy. Hermiona prozradí Harrymu, že vlastní Obraceč času, kterým se lze vracet v čase, a s jehož pomocí také zvládala svůj přeplněný rozvrh. Oba se vracejí o tři hodiny zpět, osvobodí Klofana těsně před popravou a čekají na Blacka, osvobodí ho a vracejí se časem zpět.

Harry potter a ohnivý pohár

13. září 2009 v 12:50
Letošní prázdniny tráví Harry Potter s rodinou Weaslyových a Hermionou Grangerovou. Vydává se s nimi na finále mistrovství světa hry na létajících košťatech - famfrpálu. Po ukončení zápasu se zjeví na obloze znamení zla, které značí Smrtijedy v blízkosti.
Začíná další školní rok a studentům je představem nový učitel obrany proti černé magii - Alastora "Pošuk" Moody. Žáci se od Brumbála dozvídají, že se bude konat Turnaj tří kouzelnických škol, na který přijedou do Bradavic studenti z Kruvalu a Krásnohůlek. Ohnivý pohár vybírá do týmu i Harryho Pottera, ačkoliv se ještě oficiálně nemůže účastnit, protože mu není potřebných 17 let.
Harry Potter musí během turnaje absolvovat tři úkoly. V prvním, kde musí drakovi sebrat zlaté vejce, vyhraje společně s Viktorem Krumem. Po druhém úkolu, ve kterém má osvobodit Rona od lidí, žijících na dně jezera poblíž školy, zvaných jezerní lidé, se s Cedrikem dělí o první místo. Posledním - třetím úkolem je projít bludištěm s nástrahami a jako první dosáhnout Ohnivého poháru. Cedrik s Harrym Potterem vyrazí jako první a úkol zvládají oba téměř stejně rychle.
Dohodnou se, že se poháru dotknou oba najednou, aby nikdo nevyhrál. Jenže pohár je teleportuje k Voldemortovi a dalším Smrtijedům. Cedrik je zavražděn a pomocí lektvaru znovu nabude ztracené podoby. Chce zabít také Harryho, to se mu však nepovede a Harry Potter se pomocí přenášedla dostává zpět do Bradavic. Tam spolu s Brumbálem objeví, že profesor Moody je Barty Skrk mladší, který přemohl opravdového Moodyho a dostal Harryho Pottera do turnaje.

Harry potter a princ dvojí krve

13. září 2009 v 12:47
šestý díl o studentu školy kouzel Harry Potterovi začíná čekáním na ředitele bradavické školy. Má se dostavit do domu Dursleyových. Dorazí přesně v 11 hodin večer a nelze si nevšimnout jeho černé a seschlé ruky, o které se ale nechce bavit, se slovy, že se Harry vše včas dozví.
Harry Potter má strávit zbytek prázdnin v Doupěti, ale cestou se ještě zastavují u Horáce Slughorna. Toho Brumbál s Harryho pomocí přesvědčí, aby se vrátil z důchodu zpět učit do Bradavic.
Ráno se Harry Potter pustí baví s Ronem a Hermionou a dozvídá se mnoho novinek. Ministrem kouzel už není Popletal, Bill Weasley si bude brát Fleur Delacourovou, Smrtijedi vraždí spousty lidí včetně mudlů a obchod Freda a George prosperuje.
Při nákupu školních potřeb se setkávají s Malfoyem, který se chová až nápadně podivně.
Všichni studenti jsou hned na začátku školního roku šokováni, když Brumbál přivítá Horáce Slughorna, nového učitele lektvarů. Zaujímá dosavadní místo Snapa, který po letech úsilí získal místo vyučujícího obrany proti černé magii.
Vytvářejí se rozvrhy a Harry Potter přeci jenon získá místo mezi studenty lektvarů. Bohužel s tím ale nepočítal, takže nemá žádné pomůcky. Učebnici i přísady mu tedy zapůjčí Slughorn ze školních zdrojů. Kniha, kterou Harry dostane, obsahuje poznámky a Harry se díky tomu stává nejlepší v ročníku. Kromě toho mu Brumbál dává soukromé hodiny, na kterých Harrymu ukazuje život Voldemorta a chce ho seznámit s jeho slabými stránkami.
Ze vzpomínky Horáce Slughorna Harry Potter zjistí, že Voldemort rozdělil svou duši na sedm částí. šest částí své duše zaklel do šesti různých předmětů, Jeden z nich byl deník zničený během Harryho druhého školního roku, další zlikvidoval Brumbál a zůstala mu památka v podobě zničené ruky. Zbývají čtyři další části duše, které je potřeba zneškodnit dříve, než bude proveden útok na tu, která je v samotném Pánu zla. Se čtyřmi schovanými předměty je totiž Voldemort nesmrtelný. To je pravděpodobně i důvod, proč ho Brumbál nezkusil zabít už před rokem.
Harry Potter je zavolán ředitelem školy. Našel další z těch předmětů a je nutné jej získat. Oba se tedy vydávají na vzdálené místo kde tuto, pečlivě chráněnou věc, nalézají. Při návratu ke škole spatřují Znamení zla nad jednou z hradních věží. Hrad je plný Smrtijedů vpuštěných Malfoyem, Severus Snape zabíjí bezbranného Brumbála, kterého předtím Draco nepřipraveného odzbrojil. A kromě toho, věc, jenž vše způsobila není pravá, ale jde o napodobeninu. Světu čar a kouzel hrozí vážné nebezpečí a schyluje se ke zlým časům.
kniha


Harry potter a relikvie smrti

13. září 2009 v 12:45

Děj sedmého dílu Harry Pottera začíná tím, že se Harry přesouvá od Dursleyů k Weasleyům. Zde oslaví své sedmnácté narozeniny a s Ronem a Hermionou dostanou od ministra kouzel předměty, které jim odkázal Brumbál ve své závěti. Probíhá svatba Billa a Fleur, avšak přeruší ji zpráva o pádu Ministerstva kouzel a útoku Smrtijedů.
Trio mladých studentů nakonec nachází útočiště v domě Blackovy rodiny. Zde potkají skřítka Krátura, kterému Harry přikáže, aby našel Mundunguse Fletchera, kterého podezírá, že ukradl Voldemortův viteál.
Ten nakonec Ron, Hermiona a Harry nachází u Dolores Umbridgeové, kterou omráčí, vymění jí ho za kopii a prchají i s osvobozenými kouzelníky.
Při útěku se ovšem Hermiony chytí jeden Smrtijed, čímž je narušena ochrana domu a od té chvíle se trojice musí přesouvat a kempovat v lesích. Tato nelehká situace nakonec vyústí v hádku a Ron Harryho a Hermionu opouští.
Dvojice je pozvána do domu čarodějky Bagshotové. Ta se ale vzápětí mění ve Voldemortova hada Naginiho a napadá Harryho Pottera. Při obraně je zničena Harryho kouzelná hůlka.
Jednu noc při hlídce Harry Potter spatří Patrona, který ho zavede k jezírku, na jehož dně je meč Godrika Nebelvíra, což je jeden z mála artefaktů schopných zničit medailon. Harry Potter se meč snaží vyzvednout, ovšem nebýt pomoci navrátivšího se Rona, zřejmě by se Harry udusil. Pak společně viteál zničí.
Trojice navštěvuje otce Lenky Láskorádové Xenophiliuse Láskoráda. Zjišťují informace o symbolu Relikvií smrti neporazitelné kouzelné hůlky, kamenu schopného vzkřísit mrtvé, a neviditelného pláště.
Studenti jsou zajati Smrtijedy a uvězněni v domě Malfoyů, kde se ve sklepní kobce setkají s Lenkou Láskorádovou, výrobcem hůlek Ollivanderem a skřetem Griphookem. Při úniku se Harry Potter zmocní hůlky Drace Malfoye.
Nachází útočiště v domě Billa a Fleur. Zjišťují, že po neporazitelné hůlce se shání sám Voldemort a také se jí nakonec z hrobu Brumbála zmocňuje.
Harry Potter, Ron a Hermiona se dohodnou s Griphookem, že jim výměnou za Nebelvírův meč pomůže vloupat do banky Gringottových, kde je v trezoru Lestrangeových další Voldemortův viteál pohár Helgy z Mrzimoru. Voldemort se vydává zkontrolovat své viteály.
Trio se vydává do Bradavic, kde zjišťují další z medailonů - koruna Roweny z Havraspáru.
Pomocí zubů mrtvého baziliška ničí Ron s Hermionou pohár. V ohni umírá Crabbe a v následné bitvě se smrtijedy padne Fred Weasley.
Harry Potter vyslechne rozhovor Voldemorta se Snapem, kterého Voldemort zabíjí s doměním, že pak už bude kouzelná hůlka skutečně jeho a s plnou magickou mocí. Když Snape umírá sdělí Harrymu, že i do něho přešla část Voldemortovy duše a on sám je tak jedním z jeho viteálů, proto je nutné pro zničení Voldemorta zničit i sebe.
Harry Potter objevuje poslední Relikvii smrti - kámen schopný přivolat mrtvé. S jeho pomocí vyvolá své rodiče, Siriuse Blacka a Lupina, kteří mu dodají odvahu se beze zbraně střetnout s Pánem zla.
Po smrtící kletbě Voldemorta je Harry Potter předstírajíc mtvého, vynesen před Bradavice.
Voldemortovi se postaví Neville. Jako potupu ale dostává zapálený moudrý klobouk, ze kterého ale nečekaně vytahuje Nebelvírův meč a zabije poslední Voldemortův viteál - jehohada. Když se Voldemort pokouší znovu zabít Harryho, kouzlo se obrací proti němu.


Popis,...

13. září 2009 v 11:50
Hannah Montana: The Movie je hudební filmová adaptace amerického sitcomu Hannah Montana.

Film byl režírován Peterem Chelsomem se scénářem od Daniela Berendsena. Film byl produkován Davidem Blockerem, Billy Ray Cyrusem, Alfredem Goughem, Milesem Millarem, Stevenem Petermanem a Michaelem Poryesem. Filmové hvězdy jsou Miley Cyrus, Emily Osment, Mitchel Musso, Jason Earles, Billy Ray Cyrus a Vanessa Wiliams. Příběh začíná v momentě kdy stoupající popularita Miley Stewart/Hannah Montana začíná pomalu ovládat celý její život. Její otec jí proto vezme zpět domů do Crowley Corners v Tennessee, aby poznala co je v životě opravdu důležité.
Natáčení začalo v dubnu 2008, nejvíce v okolí Columbie, v Tennessee a Los Angeles, v Kalifornii a byl dokončen v červnu 2008. Film měl ve Spojených státech a Kanadě premiéru 10. dubna 2009. Disney Channel uveřejnil teaser trailer filmu během jejich show.
V pokladnách Hannah Montana: The Movie vydělal během prvního dne 17,4 miliónů dolarů a 32 miliónů dolarů během premiérového víkendu. Film ve Spojených státech vydělal 78 miliónů dolarů a v ostatních zemích 44 miliónů, celkový výdělek filmu je 123,481,092 miliónů dolarů a udělalo to z filmu druhý nejúspěšnější film založený na TV sériích hned po filmu South Park: Bigger, Longer & Uncut. Film bude na DVD a Blu-ray dostupný od 18. srpna 2009.

Děj
Miley Stewart začíná být přemáhána popularitou jejího alter-ega, Hannah Montana. O něco později po koncertu a natáčení jejího hudebního klipu, Oswald, lstivý novinář, pracující pro magazín BonChic, zjistí, že má Miley tajemství (to, že je Hannah Montana)a je odhodlán zjistit, co to je. Nicméně, se Miley dostává do potíží, když se v obchodě popere s Tyrou Banks o pár bot, které chtěla koupit jako narozeninový dárek pro její nejlepší kamarádku Lilly. Kvůli rvačce, Miley zmešká loučení s Jacksonem, který odjíždí na vysokou školu. Když Oswald sleduje její limuzínu na narozeninovou oslavu Lilly, je nucena tam přijít jako Hannah a tak strhne veškerou pozornost hostů na sebe místo Lilly, zvláštně když doprovázená Stevem Rushtonem zazpívá "Let's Get Crazy". Oliver s Ricem chtějí Lilly zabránit, aby odešla z oslavy, ale úplně jí zničí vybuchlým dortem.
Rvačka Hanny a Tyry je propírána na přední stránce médií a její otec, Robby, je rozčilený, tím, že by se Miley dokázala vzdát svého normálního života ve prospěch Hanny Montany. Ten samý den odjíždí na World Music Awards v New Yorku soukromým tryskáčem, ale když letadlo přistane, Miley zjistí, že na místo New Yorku se nachází v Crowley Corners, v Tennessee, v jejím rodném městě. Brzy zjistí, že měl Robby v plánu odjet do Tennessee, na oslavu narozenin babičky Rubyové a ukázat jí život, který měla. Když se Miley zděsí, že je konec s její kariérou Hanny Montany, Robby řekne, ať se ho zeptá znovu za dva týdny. Ale Miley nechce přestat být Hannou Montanou.
V Tennessee si Miley a Robby vybudují nové vztahy. Robby se zamiluje do Lorelai, kterou hraje Melora Hardin a Miley se rozvíjí vztah s jejím přítelem z dětství, Travisem Brodym, kterého hraje Lucas Till, po tom co jí pomohl s jízdou na jejím starém koni, Blue Jeans. Robbyho vztah s Lorelai se zatím zdá trochu komplikovaný.
V noci se Miley dívá na fotografii její mámy a jí, když byla malá a její máma jí moc chybí. Mezitím se Miley polepší po tom co se Robby zmíní, že se mu zdá, že dává přednost Hanně Montaně před svou rodinou. Oswald, mezitím sleduje Miley do jejího rodného města. Později chce napsat píseň, ale když jí Travis řekne, že si myslí, že není dost dobrá, není schopná píseň dokončit. Mezitím zde probíhá bitva firem pro rozvoj mezi místními rezidenty Crowley Corners a týmem devoloperů, kteří plánují zničit místní louky a na jejich místě vystavět obchodní centrum. Na nočním večírku ve stodole, spousta zpěváků přispívá na charitu pro záchranu Crowley Corners. Miley zde pak zpívá "Hoedown Throwdown" až do příchodu developerů. Travis a Miley spolu tančí, stejně jako Robby a Lorelai. Travis navrhne, že by Hannah Montana mohla uspořádat benefiční koncert, v domnění, že ji Miley zná (Miley Travisovi zalhala, když mu řekla, že Hanně zachránila život) a že by se tímto způsobem daly louky zachránit před zničením.
Miley tráví čas s Lilly, která přijela společně s Hanniným týmem a hudební skupinou. Zažila tvrdé časy, když zkoušela být sama sebou a Hannou a okusila farmářský život a Oswald pořídí snímky jí a Lilly a Lilly je ta, která ho navedla do Crowley Corners, aby tu zjistil její tajemství. Když Miley vidí Travise, převlékne se za Hannu, aby zjistila co k ní vlastně cítí, poté co se jí Travis zeptá, zda by měl Miley pozvat na rande, odpoví, že ano. Slíbí, že půjde, ale Hannah byla pozvána Lorelai na večeři se starostou (Lilly byla převlečená za Hannu). Miley zkouší být na obou místech zároveň jako Miley a jako Hannah. Nakonec, když se přestane hlídat, je přistižena Travisem, jak v ruce drží Hanninu paruku. Travis se s Miley okamžitě rozchází a ona je z toho zničená. Věci se dále komlikují, když se Robby rozejde s Lorelai, protože ho teď jeho dcera potřebuje víc.
Miley napíše svou vlastní píseň "Butterfly Fly Away", kterou poté s Robby Rayem zpívají, aby zapomněla na svou bolest. Po nalezení hotového kurníku, který s Miley společně postavil, se Travis rozhodne jít na koncert Hanny Montany, aby jí podpořil.

Vývoj

V epizodě její "The Miley & Mandy Show" na Youtube, uveřejněné 2. dubna, Miley mluvila s Ryanem Seacrestem a řekla, že za dva týdny poletí do Tennessee a měla by tam být mnoho měsíců. Dále řekla, že by tam měla být spousta hostujících hvězd a ona by tam měla jezdit na koních. E! Online nahlásil, že se během natáčení 3. června 2008 na scéně stal jistý incident. Silný vítr odfoukl promítací plátno na ruské kolo, plné lidí, kteří hráli kompars. Naštěstí, se nestalo žádné vážné zranění."Když to vzal vítr, všechny kabely to utrhlo a letělo to." řekla Brenda Blackford extra Nashvillské stanici WKRN-TV. "Díval jsem se jak rohy plátna narazili do ruského kola, protože se tomu už nedalo zabránit." Miley Cyrus a její otec Billy Ray se na scéně nenacházeli, když se nehoda stala. Disney uvedl: "Během natáčení Hannah Montana: The Movie, nepatrný incident, který poškodil produkci vybavení, naštěstí byla pouze malá zranění." Zdravotnický personál ošetřoval kompars a osazenstvo, kteří utrpěli nějaká zranění. Natáčení poté pokračovalo dál. Rozpočet výroby filmu byl 35 miliónů dolarů.
Píseň nazvaná "Backwards" (spolu-napsali Marcel a Tony Mullinsovi a nahrána Rascal Flattsem) a píseň od Taylor Swift, "Crazier", byly užity ve filmu pro spokojenost diváku, stejně jako dva hity od anglického rockera Steva Rushtona

Natáčení

Natáčení Hannah Montana: The Movie začalo v dubnu 2008 v Los Angeles, v Kalifornii a v Columbii, v Tennessee. Do post-produkční fáže vstoupilo v červenci 2008 a premiéru měl 10. dubna 2009.
Na Smiley Hollow, v Ridgetopu, v Tennessee, byla natočená karnevalová scéna, kde postava Petera Gunna v davu hledá opravdovou Hannu a najde Jacksona, který prodává "Hannah paruky" a každý kolem něho zezadu vypadá jako Hannah, takže obchází všechny a hledá tu pravou. Bylo tam natočeno i několik hudebních čísel, zahrnující "The Climb" a "You'll Always Find Your Way Back Home." 500 placených komparzistů a 1500 dobrovolných komparzistů bylo na natáčení těchto scén.
Film obsahuje dva hity od anglického zpěváka Steva Rushtona, zahrnující hit "Game Over". Oba je napsal Steve a zpíval je na narozeninové oslavě Lilly na molu v Santa Monice. V některých scénách, Miley jezdí na koních.

Soundtrack

Na trh byl uveden Walt Disney Records, 24. března 2009, s písněmi Miley Cyrus, Hanny Montany, Billyho Raye Cyruse, Rascala Flattse, Taylor Swift a Steva Rushtona. Hudba měla být původně složena Oskarově nominovaným komponistou Alanem Silvestrim a spolu s Glenem Ballardem složil novou píseň "Butterfly Fly Away", které byla použita ve filmu. Nicméně musel být odejít kvůli překrývání prace na nadcházejícím filmu G.I. Joe: The Rise of Cobra, pro který také složil hudbu. V návaznosti na to komponista John Debney, který si jeho práci zaznamenal spolu s Hollywood Studio Symphony na Sony Scoring Stage. Album debutovalo jako druhé na Billboard 200 se 137 592 prodanými kopiemi za první týden a další čtyři týdny soupeřilo o první místo.

Fotečky

13. září 2009 v 11:48
Michael Gambon

12. září 2009 v 19:33

Povolání: Herec
Věk: 68
Datum narození: 19. 10. 1940
Místo narození: Dublin, Irsko
Znamení: Váhy aktuální horoskop »
Výška: 183 cmGambon svou hereckou kariéru započal v roce 1963 v dublinském divadle Edwards/MacLiammoir Gate Theatre. Byl jedním ze zakládajících členů National Theatre Company v divadle Old Vic, které tehdy spravoval Lawrence Olivier. Tam se objevil v mnohých hrách. Poté působil v souborech Birmingham Repertory a Stephen Joseph Theatre ve Scarborough, kde hrál titulní role v Shakespearových tragédiích Macbeth, Koriolanus a Othello. V Londýně se poprvé představil v komedii Simona Graye Plně zaneprázdněn a na londýnských ...

Rupert Grint

12. září 2009 v 19:32

Celé jméno: Rupert Michael Grint
narodil se 24. srpna 1988
horoskop panna
přezdívky Ginger, Go-Again Grint
barva očí zelená-modrá
barva vlasů zrzavé

narodil se v :
malém městě Hertfordshire v Anglii
oblíbený předmět: výtvarka, chemie a přírodopis
oblíbená barva: zelená
oblíbená kniha : Harry Potter a vězeň z Azkabanu
plány do budoucnosti: pokračovat v hraní
oblíbený hudební nástroj: kytara
rodina: bratr-James, sestry Georgina, Samantha a Charlotte, táta Nigel a mám Jo


poslouchá: rap
sladkosti: "všechny"

ve volném čase : hraje na PlayStationu2
oblíbené zvíře: sovy
záliby: maluje, hraje fotbal, plave a jezdí na kole, předminulé léto začal hrát golf,
záliba "Z" spaní
nejoblíbenější hra na počítači: Medal of honor
hudební nástroj : kytara
oblíbené filmy : The Mask, How The Grinch Stole Christmas, Ace Ventura, Pet Detective, School Subjects: Art and Science--especially biology, physics, and chemistry
Oblíbená postava z Harryho Pottera:
"Je to Ron, jsem mu podobný..."
jakou postavu by chtěl hrát, kdyby nehrál Rona Malfoye

KONTAKT
Rupert Grint
Peter Fraser & Dunlop
Drury House
34-43 Russell St.
London WC2B 5HA, UK

Antonio Banderas

12. září 2009 v 19:31

Povolání: Herec, zpěvák, muzikant, skladatel, režisér, producent
Věk: 49
Datum narození: 10. 08. 1960
Místo narození: Málaga, Španělsko
Znamení: Lev aktuální horoskop »
Výška: 174 cmAntonio Banderas se narodil jako starší dítě ze dvou (mladší bratr Francisco) státnímu úředníkovi a učitelce ve Španělsku v Malaze. Jeho velká touha byla stát se profesionálním fotbalistou, ale ta byla zmařena zlomením nohy ve 14-ti letech, proto se rozhodl stát se hercem. Rozhodl se pro zápis na školu dramatického umění v rodném městě. Po absolvování začala jeho herecká kariéra v malé divadelní společnosti. V devatenácti letech (1981) se Antonio přestěhoval do Madridu a stal se členem Španělského národního divadla, kde působil až do roku 1986.

Antonio natočil od roku 1982 mnoho španělsky mluvených filmů a stal se favoritem režiséra
Pedra Almodovara, který jej poprvé obsadil do filmu "Laberinto de pasiones". Dále si zahrál ve filmech "Matador" (1986), "Law of Desire" (1987), nejvíce na sebe upozornil ve filmech Ženy na pokraji nervového zhroucení "Mujeres al Borde de un Ataque de Nervios"(1988) a Spoutej mě ! "Atame!"(1990), zde si zahrál pacienta s duševní poruchou, který unesl pornohvězdu v podání Victorie Abril. Tyto dva významné snímky mu velmi pomohly k získání první role v americky mluveném filmu Králové Mamba "The Mambo Kings"(1992), kde si zahrál kubánského muzikata. Protože Antonio neuměl anglicky, musel se naučit všechny dialogy foneticky. Přesto si v USA díky smyslnému latinskému vzhledu získal mnoho žen, dokonce je považován za jednoho z nejvíce atraktivních mužů Hollywoodu.

Zpočátku následovaly menší role, ale ve významných filmech jako "House of Spirits" (1993), "Philadelphia" (1993), kde si zahrál Miguela Alvareze, partnera Andrewa Becketta (Toma Hankse) nakaženého AIDS, Interview s upírem "Interview With the Vampire" (1994) a v komedii Rapsodie v Miami "Miami Rhapsody" (1995).

Po těchto úspěších získal svou první hlavní roli v americkém filmu v akční komedii "Desperado" (1995). Ve filmu si zahrál El Mariachiho kdysi nejlepšího kytaristu a zpěváka na americko-mexické hranici. Jednoho dne ale omylem zkřížil zájmy místní narkomafie a byl donucen bojovat o svůj život. V lítém střetnutí zabili překupníci jeho krásnou dívku a zmrzačili mu ruku. V pouzdře na kytaru teď proto nosí úctyhodnou sbírku střelných zbraní a jediným smyslem jeho života se stala pomsta.

Další významné role následovaly nejprve v akčním thrilleru Nájemní vrazi "Assassins" (1995), kde byl jeho hereckým partnerem Sylvester Stallone, následné v thrilleru Schůzka s cizincem "Never Talk to Strangers" (1996) a také po boku Madonny ve filmovém muzikálu "Evita" (1996), kde za svůj skvělý pěvecký projev získal nominaci na Zlatý glóbus. V roce 1998 se objevil ve filmovém hitu Zorro: Tajemná tvář "The Mask of Zorro" (opět nominovaný na Zlatý glóus), film slavil úspěch nejen mezi diváky, ale i kritikou. Ve filmu si zahrál po boku Anthonyho Hopkinse a Catherine Zeta-Jones.

Jako režisér debutoval černou komedií Léto v Alabamě "Crazy in Alabama" (1999), v němž hlavní roli svěřil své americké manželce - herečce Melanii Griffith (se kterou je ženatý od roku 1996). Mimo režie se věnuje také produkci a to v produkční firmě Green Moon, kterou vlastní spolu se svou manželkou. Ve stejný rok se také objevil v dobrodružné fantasy Vikingové "The 13th Warrior" (1999).

Antonio Banderas si v roce 2002 zahrál ve filmu Briana de Palmy Femme Fatale. Krátce se objevil také v biografickém filmu Frida (2002) se Salmou Hayek. Mezi jeho filmy patří také Prokletá Argentina (2003, Imagining Argentina) s Emmou Thompson a televizní film And Starring Pancho Villa as Himself (2003), za nějž byl nominován na další Zlatý glóbus a Emmy.

V roce 2001 se objevil v akční komedii Roberta Rodrigueze "Spy Kids: Špióni v akci" (2001) a erotickém thrilleru Sedmý hřích "Original Sin" (2002). Film se odehrává na Kubě v devatenáctém století. Bohatý obchodník Luis Vargas (Antonio Banderas) hodlá upevnit své společenské postavení sňatkem se svůdnou Američankou Julií (Angelina Jolie). S Robertem Rodriguezem,spolupracoval také na filmech Spy Kids 2: Ostrov ztracených snů, Spy Kids 3-D: Game Over(2003), Čtyři pokoje a Kdysi dávno v Mexiku.

V roce 2005 si zahrál hlavní roli ve filmu režiséra Martina Campbella Legenda o Zorrovi, jehož příběh začíná deset let od okamžiku, kdy jsme hrdiny opustili na konci předchozího dobrodružství. Alejandro (Banderas) a Elena (Catherine Zeta-Jones) se stali manžely a mají spolu 10letého syna Joaquina (Adrian Alonso). Přestože si Alejandro stále obléká masku Zorra, aby ochránil chudé a utlačované obyvatele kalifornského teritoria před hamižností tamějších vládců, musí se často rozhodovat mezi svým pocitem pro spravedlnost a touhou po normálním životě.

Za svůj muzikálový debut na Broadwayi s názvem Nine byl nominován na cenu Tony Award v kategorii nejlepší herec v muzikálu a získal ceny Drama Desk Award, Outer Critics Circle Award, Drama League Award a Theater World Award.

Svůj hlas propůjčil postavě kocoura v botách v animovaném hitu Shrek 2 později se znovu chopil režie u filmu El Camino De Los Ingleses, který natočil podle stejnojmenné knihy Antonia Solera.

Zajímavosti:
- bratr: Francisco
- první manželství (8 let): Ana Leza (která se spolu s ním objevila ve filmu Philadelphia)
- druhé manželství (od r. 1996): Melanie Griffith
- dcera (narozena 24.9.1996): Stella del Carmen Banderas Griffith

Arnold Schwarzenegger

12. září 2009 v 19:30

Povolání: Herec, politik, kulturista
Věk: 62
Datum narození: 30. 07. 1947
Místo narození: Thal, Styria, Rakousko
Znamení: Lev aktuální horoskop »
Výška: 188 cm

Životopis

Arnold se narodil Aurelii a policejnímu důstojníkovi Gustavovi. Spolu se starším bratrem Meinhardem se aktivně věnovali sportu. Arnold se do svých patnácti let věnoval fotbalu, ale tento skupinový sport mu nevyhovoval. Protože se mu líbili vypracovaná těla rozhodl se pro kulturistiku. Po několika letech tréninku se mu podařilo vyhrát několik místních soutěží, díky nimž se dostal na Mistrovství Evropy juniorů ve Stuttgartu roce 1965, které vyhrál.

Během soutěže ve Stuttgartu si Arnolda všimnul Albert Busek, významný Mnichovský vydavatelem kulturistického časopisu a majitel firmy s kulturistickým zbožím. Busek se s ním seznámil, zaměstnal jej jako trenéra ve svém fitness studiu v Mnichově a zajistil Arnoldovi velkou publicitu ve svých časopisech. Ve spolupráci s Buskem se soustředil získání titul Mr. Universe v Londýně, ale nakonec získal jen druhé místo za Američanem Chetem Yortonem. Díky získaným zahraničním kontaktům od Buseka začal vystupovat na různých exhibičních show.

Na následujícím mistrovství světa v roce 1967 se mu již podařilo získat titul Mr. Universe. Jeho kariéra strmě rostla a o dva roky později dosáhl na druhé místo mistrovství světa všech svazů Mr. Olympia v New Yorku. Díky dobrým kontaktům se mu podařilo v USA zůstat a soustředit se získání nejvyššího cíle pro kulturisty Mr. Olympia, který se mu v roce 1970 podařilo získat. Arnoldovi se celkově podařilo získat titul Mr. Olympia 7x a několikrát Mr. Universe a Mr. World.

Při cvičení studoval angličtinu, obchod a ekonomii na univerzitě ve Wisconsinu. Po jejím dokončení investoval své příjmy ze soutěží do své firmy s kulturistickým vybavením. Ve stejný rok, když získal první titul Mr. Olympia uskutečnil svůj filmový debut v komedii Herkules v New Yorku "Hercules in New York", kde si zahrál naivního hromotluka, jenž se neohrabaně prodírá houštím velkoměstských nástrah. V roce 1971 přichází velká rána, když jeho starší bratr zahynul při autonehodě. Druhá rána přichází o rok později, když jeho otec Gustav zemřel na infarkt.

Druhou filmovou roli získává krimi Dlouhé loučení "The Long GoodBye" (1973). První významnější úspěch přichází až v komedii Zůstaň hladový "Stay Hungry" (1976), za kterou získal ocenění Zlatý globus.

Po několika méně úspěšných filmech jako western Kaktusový Jack "The Villian" (1979), komedie Hledání věcí "Scavenger Hunt" (1979) a filmu Príbeh Jayne Mansfieldové "The Jane Mansfield Story" (1980), získává hlavní roli ve veleúspěšném filmu Barbar Conan "Conan the Barbarian" (1982). Ve filmu, který se stal veleúspěšným si zahrál nepřemožitelného bojovníka Conana hledajícího vrahy svých rodičů.

Než začal natáčet druhé volným pokračování Conan Ničitel "Conan the Destroyer" (1984) podařilo se mu získat americké občanství. Druhé pokračování však nedosáhlo úspěchu prvního dílu. Stejný rok se mu však podařilo velmi významně na sebe upozornit v roli nezničitelného robota zabijáka ve filmu Jamese Camerona Terminátor.

O rok později si zahrál v třetím volném pokračování Conana Rudá Sonja "Red Sonja" a v roli bývalého velitele elitní bojové jednotky Johna Matrixe v akčním filmu Komando "Commando". Předtím, než si zahrál ve filmu Špinavá dohoda "Raw Deal" (1986) šerifa Marka Kaminského se oženil s dlouholetou přítelkyní Marií Shriverovou.

Po mnoha úspěšných filmech včetně filmů Predátor (1987), Běžící muž "The Running Man" (1987), Rudé horko "Red Heat" (1988), Dvojčata "Twins" (1988) a Total Recall (1990) se stává jednou z nejslavnějších celebrit a na Hollywoodském chodníku slávy získává 1847 hvězdu.

Druhé pokračování Terminátor 2: Den zúčtování "Terminator 2: Judgment Day" (1991), byl do své doby nejdražším natočeným filmem. Tržby filmu byly odpovídající 200 miliónů dolarů. Stejný rok společně se Sylvesterem Stallonem a Brucem Willisem zakládají restaurace Planet Hollywood.

Za roli ve filmu Poslední akční hrdina "Last Action Hero" (1993) získal honorář 15 miliónů dolarů, ale film byl spíše zklamáním. Následující úspěšná akční komedie režírovaná Jamesem Cameronem Pravdivé lži "True Lies" (1994) Arnoldovi dostatečně napravila reputaci.

Po dalších dvou neúspěšných filmech Junior (1994) a Rolnicky, kam se podíváš "Jingle All the Way" (1996) se Arnold vrátil zpět do akčního žánru, ve kterém si je mnohem jistější. Likvidátor "Eraser" (1996) a Batman a Robin (1997), kde si zahrál po boku George Clooneyeho, Chris O Donnell, Umy Thurmanové a Alicie Silverstoneové byly více úspěšné, než předchozí dva nímky.

V roce 1997 podstoupil operaci srdce, ze které se velmi rychle a bez následků zotavil. O rok později dostal další ránu, když na infarkt zemřela jeho matka Aurelia. Po dvouleté odmlce se vrátil na filmové plátno v roli bývalého policisty Jericho Caneho v apokalyptickém thrilleru Konec světa "End of Days" (1999).

Následující rok si zahrál dvojroli ve sci-fi thrilleru 6. den "The 6th Day", kde se v roli bývalého válečného pilota snaží vyštvat ze svého života naklonovaného dvojníka. Akční thriller Protiúder "Collateral Damage" (2001), kde je hlavním tématem boj s teroristy se musel kvůli událostem po 11. září 2001 přestříhat a s jeho uvedením se muselo počkat do roku 2002. V současné době pracuje na pokračování veleúspěšných předchůdců Terminátor 3: Vzpoura strojů "Terminator 3: Rise of the Machines" opět do role nepřemožitelného robota.

K herectví přidal produkci svou vlastní produkční společností Oak Productions, napsal několik knih o posilování a velmi se angažuje v mnoha sportovních a charitativních akcích.

Se svou ženou hlasatelkou televizní stanice NBC Marií Shriverovou má čtyři děti: první dcera Katherine Eunice se narodila 13.12.1989, druhá Christina Maria Aurelia se narodila 23.6.1991, první syn Patrick Arnold se narodil 18.9.1993 a čtvrté dítě syn Christopher Sergant se narodil 27.9.1997.

9. října 2003 byl Arnold Schwarzenegger zvolen kalifornským guvernérem (získal 2

JohnConnor

12. září 2009 v 19:28

Daniel Radliffe

12. září 2009 v 19:27

Povolání: Herec
Věk: 20
Datum narození: 23. 07. 1989
Místo narození: Londýn, Anglie
Znamení: Lev aktuální horoskop »
Výška: 168 cm

Životopis

Daniel se chtěl stát hercem již od pěti let, ale jeho rodiče si nepřipouštěli, že by mohl být hercem. Přesto se mu podařilo rodiče přesvědčit a jeho máma poslala Danielovu fotku do televizní společnosti BBC, která vybírala potencionální uchazeče na roli mladého Davida Copperfielda. Daniel musel projít přes pět zkoušek, než se mu podařilo získat tuto první větší roli v televizní adaptaci románu Charlese Dickense "David Copperfield" (1999). V tomto dramatu v režii Simona Curtise také hrála Maggie Smith, která v sérii Harry Potter ztvárňuje profesorku McGonagallovou.

Brzy poté se objevil v malé roli po boku Pierce Brosmana v akčním thrilleru podle bestselleru Johna Le Carré Agent z Panamy "The Tailor of Panama" (režie John Boorman, 2001). Největší úspěch se mu dostalo, když získal roli Harryho Pottera ve filmu Harry Potter a Kámen mudrců "Harry Potter and the Sorcerer's Stone". Jeho život se náhle změnil, poté co uspěl ve výběru na roli mladého chlapce, která se získává jednou za dekádu. Po měsících hledání a tisíce zkouškách si jej režisér Chris Columbus vybral pro tuto roli. Daniel byl v roli Harryho úžasný a ze všech stran se na něj valila pozitivní kritika. Po uvedení filmu do kin se z Daniela náhle stala světová hvězda. Film, který je založen na populárním fantasy knize se stal absolutním trhákem, jenž lámal rekordy v návštěvnosti.

Druhé pokračování Harry Potter a Tajemná komnata "Harry Potter and the Chamber of Secrets" (2002) pokračovalo v úspěšném tažení prvního dílu. V roce 2004 spatřilo světlo světa třetí pokračování, nesoucí název Harry potter a vězeň z Azkabanu "Harry Potter And The Prisoner Of Azkaban" a následující rok se objevilo čtvrté pokračování Harry Potter a ohnivý pohár "Harry Potter and the Goblet of Fire". Nedávno uvedená premiéra v českých kinech, pokračování s názvem Harry Potter a Princ dvojí krve "Harry Potter and the Half-Blood Prince" lámalo rekordy v návštěvnosti.

Rolí Harryho Pottera si získal vřelé uznání a britský Variety Club mu v únoru 2002 udělil cenu Best Newcomer Award. V dubnu téhož roku byl také honorován prestižní cenou David Di Donatello Award, kterou mu předal sám David Di Donatello. Cena mu byla udělena za vynikající Harryho portrét a za příspěvek budoucnosti kinematografie.

V prosinci 2002 se také jako host objevil v několika představeních komedie The Play What I Wrote, která získala Olivier Award. Představení se odehrála v londýnském West Endu v divadle Wyndhams Theatre. Režie se ujal Kenneth Branagh.

Ve volném čase se Daniel věnuje poslechu hudby a sledování filmů, jeho nejoblíbenějším žánrem je rock, zejména pak v provedení britských nezávislých skupin.

Brad Pitt

12. září 2009 v 19:26

Povolání: Herec, producent
Věk: 45
Datum narození: 18. 12. 1963
Místo narození: Shawnee, Oklahoma, USA
Znamení: Střelec aktuální horoskop »
Výška: 180 cm

Životopis

Brad Pitt, celým jménem William Bradley Pitt, vyrůstal ve Springfieldu jako nejstarší ze tří dětí ve věřící rodině. Jeho otec se jmenoval Bill Pitt a vlastnil přepravní společnost, jeho matka byla školní poradkyně. Vystudoval Kickapooho střední školu, po střední škole začal studovat na Univerzitě v Missouri žurnalistiku, grafický a reklamní desing a reklamu.

Od dětství se velmi zajímal o film a vše kolem něj. Nakonec se rozhodl, že opustí školu a vydá se do Los Angeles, bez dokončeného vysokoškolského vzdělání. Kde si zahrál v jednom nepříliš úspěšném TV seriálu. Potom, aby si vydělal na herecké kurzy, věnoval se obvyklým zaměstnáním začínajících herců: prodával zmrzlinu, hlídal parkoviště a převlečen za kuře dělal živou reklamu. Zpočátku měl štěky pro reklamu a televizi, postupně se snažil dostat do filmu.

Brzy víře ve vlastní herecké schopnosti, která mu dodávala naději, podal pomocnou ruku jeho mladistvý sexy zjev. Dostal roli v prestižní reklamě na Levis a v seriálu Dallas, kde hrál přítele dcery Priscilly Presley. Odtud už byl jen krok na filmové plátno. Film Cutting Class sice za moc nestál, ale pro Brada Pitta se stal odrazovým můstkem k pozici filmové superhvězdy.

Vysoce ceněný režisér Ridley Scott jej obsadil do deanovské role floutka, který ve feministickém roadmovie Thelma a Louise dá Geeně Davisové poznat její první orgasmus a zároveň, jaké to je nechat se okrást o všechny peníze. Následovala hlavní role mladíka toužícího se přiblížit svému rokenrolovému idolu ve snímku Johnny Suede a film The Favor. Pak už vedla Pittova cesta pouze od úspěchu k úspěchu.

V Senzačním světě měl za partnerku Kim Basingerovou, režíroval ho Robert Redford v kritiky opěvovaném a zároveň vysoce diváckém dramatu Teče tudy řeka, čistě záporná role psychopata jej zbavila svazující nálepky milovníka a a href="http://film.osobnosti.cz/interview-s-upirem.php">Interview s upírem mu konečně po boku Toma Cruise poskytlo status superhvězdy. Ten následující trháky jako Legenda o vášni, Sedm a Dvanáct opic (byl za ně nominován na Zlatý glóbus i Oscara) jedině potvrdily.

Brad Pitt se stal jedním z divácky nejpřitažlivějších mladých herců v Hollywoodu a People Magazine jej označil za Nejvíc sexy ze všech žijících mužských idolů.

Byl ženatý s herečkou Jennifer Aniston (Přátelé), nyní žije s Angelinou Jolie (Lara Croft), se kterou se seznámil pří natáčení filmu Mr. and Mrs. Smith. Mají spolu celkem šest dětí, tři adoptované: chlapce Maddoxe z Kambodže, dívku Zaharu Marley z Etiopie a chlapce Paxe Thiena z Vietnamu. Kromě adoptovaných dětí mají tři vlastní, dceru Shiloh Nouvel (nar.27.května 2006) a dvojčata Vivienne Marcheline a Knoxe Léona (nar.12.července 2008).


Ocenění:

1995: - Western Heritage Awards (Legends of the Fall)
- Razzie Awards (Interview with the Vampire: The Vampire)
- Bronze Wrangler (Legends of the Fall)
1996: - Golden Globe (Twelve Monkeys)
- MTV Movie Awards (Se7en)
- Saturn Award (Twelve Monkeys)
- Universe Reader's Choice Award (Twelve Monkeys)
1997: - Blockbuster Entertainment Award (Twelve Monkeys)
1998: - Rembrandt Awards (Seven Years in Tibet)
2004: - Teen Choice Award (Troy)
2005: - People's Choice Award (Favorite Leading Man)
- Teen Choice Award (Mr. & Mrs. Smith)
2006: - Gotham Awards (Babel)
- MTV Movie Awards (Mr. & Mrs. Smith)
- NRJ Ciné Awards (Mr. & Mrs. Smith )
- People's Choice Award (Favorite Leading Man)
- Satellite Awards (Babel)
2007: - Ensemble Cast Award (Babel)
- Venice Film Festival, Volpi Cup Award
(The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford)
2008: - People's Choice Award (Ocean's Thirteen )
2009: - People's Choice Awards, USA (Favorite Leading Man)